Ana SayfaalternatifKalben'den roman ve soundtrack müjdesi

Kalben’den roman ve soundtrack müjdesi

Son albümü Kalp Hanım‘ı geçtiğimiz günlerde yayınlayan alternatif sahnenin sevilen isimlerinden Kalben, bir roman yazdığını ve bu romanla birlikte bir de soundtrack yayınlayacağını açıkladı.

Yerli sahnenin en başarılı isimlerinden Kalben, geçtiğimiz günlerde katıldığı MilyonFest Online canlı yayınında dinleyicilerine iki müjdeli haber verdi. Kalben, bir roman kaleme aldığını ve bu romanın yayınıyla birlikte bir de soundtrack yayınlayacağını duyurdu. Müzisyen, “Güneşli güzel günlerde buluşmak dileğiyle” diyerek cümlelerini noktaladı.

Kalben öte yandan YouTube kanalını da oldukça aktif kullanıyor. Sanatçı Evle Çal adında bir seri yaparak, Kalp Hanım albümündeki şarkıları müzisyen arkadaşlarıyla birlikte evdeki eşyaları kullanarak çalıyor.

Sanatçı bu proje için de şunları söylüyor:

“Birbirimizin sağlığı için evde kaldığımız ve kah tek kah kalabalık, yeni insani keşifler içine daldığımız bu tuhaf zamanların içinden geçerken Nisan ayına müziğin iyileştirici ve eğlendirici gücünden faydalanarak başlamak istedik. Sevgili Nihal Saruhanlı, İlker Deliceoğlu ve İbrahim Zoroğlu bana ‘Seni Özlerim’ şarkısını evdeki eşyalarla çalarak yeniden üretmekte yardım ettiler. Hatta onlar çaldılar, ben söyledim yahu. Shaker için içine azcık yeşil mercimek koyduğumuz iki plastik bardağı birbirine bantladık. Merak edenlere ufak bir ipucu olsun : ) Bugüne kadar bu alanda bize ilham vermiş olan Okay Temiz, Arto Tunçboyacıyan, Bobby McFerrin gibi değerli müzisyenlere de teşekkür ediyoruz. Sen de bardaklara su doldur, tepsilere vur, masada ritim tut ve notaları duy, Kalp Hanım‘dan şarkıları #evleçal ve benimle paylaş. Öpüyorum.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR