Ana SayfaalternatifKalben'in ilk romanı "Eski Dünyanın Yangını" 17 Ocak'ta

Kalben’in ilk romanı “Eski Dünyanın Yangını” 17 Ocak’ta

Son single’ı “Kaybolmuş”la YouTube’da kısa sürede 800 binin üzerinde izlenme elde eden üretken sanatçı Kalben, ilk romanı “Eski Dünyanın Yangını”nı 17 Ocak’ta yayınlıyor.

Alternatif sahnenin yetenekli isimlerinden Kalben’in ilk romanı “Eski Dünyanın Yangını” 17 Ocak’ta raflardaki yerini alacak. Sanatçı, bu haberi şu sözlerle duyurdu:

“İlk romanım Eski Dünyanın Yangını’nı 2009’dan beri yazıyorum. Adından 2018’de emin oldum. Çatıyı kurmam iki senemi aldı. Roman kendini sürekli yazıp duruyordu. Karakterlerle bağlarım güçlendikçe onlardan ayrılmak istemediğimden hikayelerini geliştiriyordum. Roman bitmedikçe bitmiyordu. Çocukluk arkadaşları olan iki ana karakterimin sonunda nereye varacaklarını bilmiyordum. Zaten ikisi de beni şaşırttılar, sağ olsunlar. Doğduğum ve büyüdüğüm yerin gerçeklerine, çocukluktan genç kızlığa ve sonra kadınlığa giden yolda bütünlüklü bir insan olarak yaşamanın anlamlarına, değerlerine ve hatıralarına kelimeler döküyorum romanda. Kadınlardan bahsediyorum. Kadınlar konuşuyor ve anlatıyorlar. Erkek egemen tarihin kurumları altında sömürülen, tecavüze uğrayan, öldürülen ve izleri, hatıraları saklanmayan kadınların üretimlerine, zihinlerine, mantıklarına, yeteneklerine ve davranışlarına bakmaktan keyif aldığım için romanı bu keyfin üzerine ördüm. Dilerim yepyeni ortaklık ve yakınlıklar bulacağız edebiyat yoluyla.

Eski Dünyanın Yangını şu an D&R ve Kitapyurdu’nda ön satışta. Hikayemden tık tık gidebilirsiniz. 17 Ocak’tan itibaren de tüm kitapçılardayız.”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Kalben (@kalbenben)’in paylaştığı bir gönderi

Kalben’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı son single’ı “Kaybolmuş” ise ilk 3 gününde 600 binin üstünde görüntülenme elde etti. Sanatçı, “Klip izlenme sayıları önemsiz falan deriz de 3 gün olmadan 600.000’i geçmek enfes. Youtube yorumlarınız, dm’leriniz, tivitleriniz enfes.. Yakında backstage videomuzu da paylaşacağım” diyerek sevincini takipçileriyle paylaştı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR