Ana SayfarapKamufle: "Hip hop'ın en güzel tarafı şiddet yerine lirikalite olması"

Kamufle: “Hip hop’ın en güzel tarafı şiddet yerine lirikalite olması”

Rap dünyasının çalışkan isimlerinden Kamufle, yönetmen Caner Özyurtlu’nun YouTube’da yayınlanan Neyse Ne programına konuk oldu.

İşte Kamufle’nin açıklamalarından dikkat çeken başlıklar…

“Rap ortamı çok underground’dı. Herkes birbiriyle çatışma haliyle. O zamanki dünya daha tatlı ve samimiydi. Hatalarımdan pişmanlık duymuyorum. O zamanlardan beri kontrollü olmaya özen gösterdim.”

“Freestyle King’in ilki 2007deydi. Da Poet kazanmıştı. Ben yalnızca Ümraniye’de bilinen rap’iydi. Cashflow, Da Poet, Patron, Indigo… Acilen kendimi kabul ettirmem lazım demiştim. Yarı final ve çeyrek finallerde stresten kaybettim. Önünde 2 bin kişi var senden doğaçlama kapak bekliyorlar. Ev ortamında olsa 1-2 saat freestyle yaparım ama orada olmuyor. Şiddet yerine lirikalite savaşıyor. Hip hop’ın en güzel yanı da bu.”

“ABD’de Eminem bir albüm yaptı, tüm rapçilerin içinden geçti. Bizde konular hep aynı, para, şöhret, kadınlar… ‘Hep Biz vardık fakirdik, bak işte şimdi zenginiz’ konulu. Çocukken halının desenine dalar giderdin ya, bende de hala o var… Ben hep hikâye anlatmak istiyorum. Çocukluğumdaki küçük doneleri anlatıyorum. Bende bu takıntı… Bir şarkı yaparsın, moda olur, sonra unutulur ya. Ben albümü dinlediğindeki hisse odaklanılmasını istiyorum. Küçük bir detay ölümsüz olabilir. Yıllara bir miras gibi kalabilir.”

“Bence genç kitleyi değiştirebileceğin, anlatabileceğin bir sürü şey var. Ezhel çatır çatır yattı, yazdığı sözlerin de arkasındaydı. Khontkar da yattı bir süre. Ben bunu yaşamak istemem. Bir kere üniversitede nezarete girdim, çok korktum. Herkes kendi yağında kavulsun. Ama çıkıp da silah patlatmak, bam bam bam… Ne bileyim. Ben hep Beastie Boys’tan beslenmişimdir. Neyi dinlersen, neyi geliştirmişsen yansıyor işte bu.”

Programın tamamını izlemek için;

https://www.youtube.com/watch?v=f5Vc3kBrbfU&ab_channel=NeyseNe
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR