Ana SayfarockKana Kana'dan ilk albüm: ''Ölüler Hariç''

Kana Kana’dan ilk albüm: ”Ölüler Hariç”

Müzisyen ve prodüktör Övünç Dan tarafından hayata geçirilen tek kişilik müzik projesi Kana Kana, birbirinden güzel 3 teklinin ardından albümü ‘Ölüler Hariç’ i yayınladı.

Tarzını “Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği” olarak belirten Kana Kana, albümdeki tüm şarkıları kendi yazdı, besteledi, çaldı ve kaydetti. Albümün mix ve masteringini de kendisi yaptı.

Yaşam, ölüm ve zaman üçlüsünü anlatan albümün esas öznesi, İtalyan yönetmen ve fotoğraf sanatçısı Pierluigi De Rubertis’in Milano’daki “Cimitero Monumentale Di Milano” mezarlığında çektiği kısa filmi “La Città Dei Morti”den uyarlanan Her Gün Bir Doz, dokuz şarkının ortak paydası ve aynı zamanda onları bir arada tutan tutkal.

Albümün kapanış şarkısı Eve Veda‘daki şiir ise Çağlan Tekil anısına kaleme alınmış ve Pierluigi De Rubertis tarafından İtalyanca seslendirildi.

Haziran 2015’te Şişli’de bir evde kaydedilen albüm, özenli bir çalışmanın sonucu. Maceralı ve birçok açıdan karanlık sayılabilecek geçmişini de yanına alıyor. Ölüler Hariç, Tamar Records ve GRGDN Müzik iş birliğiyle yayınlandı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR