Ana SayfarockKana Kana'nın albüm öncesi ilk single'ı "Düğüm"

Kana Kana’nın albüm öncesi ilk single’ı “Düğüm”

Övünç Dan’ın tek kişilik projesi Kana Kana’nın albüm öncesi ilk single’ı “Düğüm” Tamar Records etiketiyle GRGDN Müzik işbirliğinde tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Kana Kana’nın “iç işlerindeki istikrarsızlığın hesap özeti” diyebileceğimiz bu parça, 2021’de yayınlanması planlanan 9 parçalık çıkış albümü Ölüler Hariç‘ten seçilen ilk single. Haziran 2015’te hazırlıklarına başlanan albümün açılış şarkısı olan “Düğüm”ün, söz, müzik, düzenleme, mix ve mastering’i Kana Kana’nın kendisine ait. Kapak tasarımı Mazhar Bilgiç tarafından yapılan single’ın konsept fotoğrafları Sevda Kaplan tarafından çekilirken, çekimin kostüm ve makyajında Bahar Heper, prodüksiyonunda ise Canan Metin imzası yer alıyor.

Kendi içinde girdiği derin tartışmalar neticesinde “Türkçe Sözlü Hafif Gotik Müziği” icra ettiği cevabına ulaşan Kana Kana’nın kendisi Övünç Dan, 2005’te katıldığı ve “Silahlı ve Tehlikeli” isimli parçasıyla dereceye girdiği Nokia Supersound yarışması ile müzik hayatına başladı. Ardından kurduğu Kaçak isimli rock grubu ile çıkardığı Silahlı ve Tehlikeli albümüyle yolculuğuna devam eden Dan, halen sesi olduğu metal grubu Gaddar ile bizlere güçlü vokalini gösteriyor. Övünç Dan, ortağı olduğu Çikolata Müzik Fabrikası isimli müzik firmasında reklam/film/dizi müziği üretmeye devam ederken, farklı sanatçı ve grupların projelerine prodüktörlük yapıyor. Kalan zamanlarında ise The Rock Radio bünyesinde, haftalık olarak hazırlayıp sunduğu “Katran” isimli radyo programı ile müzik üzerine yaptığı sohbetlerle karşımıza çıkıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR