Ana SayfaHaberlerKanun virtüözü Aytaç Doğan'dan Sezen Aksu şarkıları

Kanun virtüözü Aytaç Doğan’dan Sezen Aksu şarkıları

Dünyaca ünlü kanun virtüozü Aytaç Doğan Kanun Resitali serisinin üçüncüsünü DokuzSekiz Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı. 

Aytaç Doğan, 2018 yılında ilkini yayınladığı Kanun Resitali üçlemesinin finalini Sezen Aksu şarkılarını yorumlayarak yaptı. Tamamı Sezen Aksu şarkılarından oluşan 10 şarkılık albümde dinleyiciler, Aytaç Doğan’ın muhteşem kanun yorumundan Sezen Aksu’nun Sevdam Ağlıyor, İkinci Bahar, Tükeneceğiz, Keskin Bıçak gibi bestelerini dinleyecekler. 
Dada Salon Kabarett’de İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde kamera karşısına geçen Aytaç Doğan, tüm şarkılarının videolarını da çekti. Sanatçı çekimlerdealbümde yer alan şarkılarının tamamını canlı olarak kaydetti. 
Özellikle Türkiye ve Orta Doğu’daki performansları ile dünyanın aranan müzisyenlerden Aytaç Doğan, farklı projeleri ile kariyerine devam ediyor. 


AYTAÇ DOĞANKANUN RESİTALİ 3 / SEZEN AKSUN ŞARKILARI REPERTUAR

Keskin Bıçak
Tutuklu
Tükeneceğiz
Takvim
Aldırma Deli Gönlüm
İkinci Bahar
Perişanım Şimdi
Küçüğüm
Kaybolan Yıllar
Sevdam Ağlıyor

AYTAÇ DOĞAN KİMDİR?

Aytaç Doğan, dünyanın en tanınmış kanun virtüözlerinden biridir. 13 yaşında kanun çalmaya başladı. Ardından Aytaç Doğan, İbrahim Tatlıses ile 14 yaşındayken sahneye çıktı. Mızrap tekniği başta olmak üzere kendi tarzını yarattı ve kısa sürede büyük ilgi gördü. Ardından Aytaç Doğan Mısırlı Ahmet ile tanıştı ve bu görüşme onu yeni kapılara açtı. Ünlü Mısırlı kanun virtüözleri onu Kahire’ye ve o günden bu yana Arap müzik dünyasının en tanınmış kanun virtüözlerinden olan Aytaç Doğan’ı davet etti. İlerleyen yıllarda farklı projelerde ve konserlerde yer aldı ve başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyada sanat festivalleri yaptı. 2007 yılında Hüsnü Şenlendirici ve İsmail Tunçbilek ile “Taksim Trio” yu kurdu. Grup 2007 ve 2013 yıllarında iki stüdyo albümü çıkardılar. Bu albümler bomba gibi düştü ve Aytaç Doğan, dünyanın en büyük kanun virtüözlerinden biri olarak gösterildi. Aytaç Doğan, 2012 yılında Deva adlı ilk solo albümünü çıkardı. 2018 yılında “Kanun Resitali 1” adlı albümüyle resital üçlemenin ilkini çıkardı. Albüm, son zamanların en çok dinlenen enstrümantal albümü oldu. Ortadoğu’da da büyük bir etki yarattı. Aytaç Doğan, Nisan 2020’de ise Kanun Resitali 2 adlı projesiyle üçlemenin ikincisini yayınladı. Ünlü müzisyen Kasım 2020 ‘de ise üçlemenin finalini Sezen Aksu şarkıları yorumu ile yaptı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR