Ana SayfarockKarambol’den yeni tekli “Sendin” yayında

Karambol’den yeni tekli “Sendin” yayında

Alternatif rock sahnesine ilk şarkısı “Kaplumbağa” ile giriş yapan Karambol, “Sendin” ile tekrar dikkatleri üstüne çekmeyi başardı.

Karambol’ün ilk video klip şarkısı “Sendin”, dinleyenlerini yormadan sadece müziğe odaklanabilecekleri bir konsept sunuyor.

Grubun çıkış teklisi ‘Kaplumbağa‘dan sonra söz ve müziğini grup olarak beraber tamamladıkları ilk şarkıları ‘Sendin’, Erekli Tunç Stüdyoları’nda kayıt edilmiş ve miksi Ozan Yılmaz’a ait.

Karambol, şarkı sözlerinde de geçtiği gibi “aşk yaşanmadan biter” temasını işliyor ve bunu “benim aşkım sendin” imasıyla naif bir şekilde dinleyenlerine aktarıyor.

KARAMBOL KİMDİR? 

Karambol, İstanbul çıkışlı bir alternatif rock grubu. Erdinç Can (gitar), Kuzey Deniz Yılmaz (davul) ve Tan Atayurt’un (bas gitar) bir araya gelmesiyle 2014 yılında kuruldu. Grup 2020 yılından beri Eyüp Yavuz Mercan (vokal) ile yoluna devam etmektedir. Müziği sadece duyum ve ses olarak değil, bütüncül bir yaklaşımla ele alan Karambol, yenilikçi sounduyla Türk rock müziğine farklı bir soluk getirerek kendi tabirleriyle “karambolize” etmeyi amaçlıyor. Bestelerinde, günlük hayattaki ilişkilerden ilham alıp, duygularını müzik ve söz olarak ifade ediyorlar. Kendi stüdyolarında besteledikleri, grubun ilk teklisi olan “Kaplumbağa” Temmuz 2020’de Babajim Stüdyoları’nda kaydedildi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR