Ana SayfaMüzikKargo ile geçmişe yolculuk

Kargo ile geçmişe yolculuk

90’ların ikinci yarısında Türk rock sahnesine öyle bir grup giriş yaptı ki tadı damağımızda kaldı. Kargo’nun ezbere bildiğimiz şarkılarıyla keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. 

Zeynep SİPAHİ / [email protected]

Şu sıralar kulağımıza bizi baya heyecanlandıran birçok haber geliyor. Bunlardan biri de Kargo‘ya dair tribute söylentisi. Hal böyle olunca açtım eski Kargo parçalarını ve dinleyip nostaljiye daldım. Gelin bu keyfi birlikte yaşayalım. Kargo’nun en sevilen şarkılarını uzun bir aranın ardından yeniden duymaya ne dersiniz?

‘Yüzleşme’

Yıl 1996 ve okul servisinde hep bir ağızdan “A hey hey hey” derken kendimizi bulduğumuz o anlar. Sürme çektiği gözleriyle “Allahım ne kadar yakışıklı” diye hakkında konuştuğumuz Koray Candemir ve Kargo‘yla tanışma şarkımız.

‘Son Defa’

‘Yüzleşme’ ile çıkışını yapan Kargo‘nun “Yarına Ne Kaldı?” albümündeki bir diğer bizi gaza getiren şarkı da tabii ki ‘Son Defa’!

‘Şairin Elinde’

Aşkın anahtarı şairin elinde midir bilemeyiz ama grubun 1997’de çıkardığı “Sevmek Zor” albümünün en iyi şarkılarından biri ‘Şairin Elinde’ olabilir.

‘Boğaziçi’

1998 yılında Kargo, hayata dair isyanımızı dile getiren şarkılar içeren “Yalnızlık Mevsimi” adlı albümlerini yayınladı. Ve “Ayır bizi Boğaziçi” diyerek isyanımızı dile getirmeye devam ediyoruz.

Renklerin İçinde

2000 yılında “Sen Bir Meleksin” albümünün en içimize işleyen şarkılarından biri ‘Renklerin İçinde” oldu.

Kalamış Parkı

Dönemin ünlü modellerinden Selin Toktay‘ın kamera karşısına geçtiği ve back vokalde Şebnem Ferah‘ın yer aldığı ‘Kalamış Parkı’ grubun geçmişine damga vuran parçalardan.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR