Ana SayfaHaberlerKarsu "Vuslat"ı kliplendirdi

Karsu “Vuslat”ı kliplendirdi

Türk asıllı Hollandalı şarkıcı, söz yazarı, piyanist ve besteci Karsu Dönmez, 2019 yılında yayınladığı kendi adını taşıyan albümünden yeni klibini “Vuslat” şarkısına çekti.

Türk asıllı Hollandalı sanatçı Karsu, yeni klibi “Vuslat”ı yayınladı. Adam Axoi yönetmenliğinde çekilen klip muhteşem bir doğa manzarası içinde çekildi. Albüm, 2019’un ekim ayında dinleyiciyle buluşmuştu.

KARSU KİMDİR?

Karsu Dönmez, 19 Nisan 1990 yılında Hollanda’nın Amsterdam şehrinde Hatay’ın Karsu köyünden göç eden Türkiye kökenli anne Birgül ve baba Alpaslan Dönmez’in iki kızlarından biri olarak dünyaya geldi. 8 yaşındayken televizyonda gördüğü piyano’yu çalmaya karar verdi. Ailesi önce ona bir piyano kiraladı. Çok sevdiğini görünce de biriktirdikleri parayla ona bir piyano satın alındı. Karsu, Hollanda’daki Amerikan Büyükelçiliği’nin verdiği bir burs ile Amerika’ya gitti ve Rhode Island Üniversitesi’nde şan eğitimi aldı.

Karsu, “Karsu” adındaki yeni albümünde kişilerin özellikle sosyal medyayı sıkça kullandığı ve bu platformların kendine özgü baskılarını yaşadığı bu devre karşı, hem Türkçe hem İngilizce dillerinde yazdığı cesur sözlü şarkılarıyla meydan okuyor. Kendini yeniden, yeni soundlarla keşfeden ve geliştiren Karsu, yeni şarkılarını Çin sokaklarından, Endonezya’nın Bali adasından, Los Angeles tepelerinden ve Türkiye’nin güzel doğasından ilham alarak yazdı.

Karsu, 15 Şubat’ta Das Das, 16 Şubat’ta ise Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi (BAKSM) sahnesinde olacak. Her iki konserin de bilet fiyatları 120 ile 150 TL arasında değişiyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR