Ana SayfaakustikKarsu’dan 14 Şubat Sevgililer Günü’nde online konser

Karsu’dan 14 Şubat Sevgililer Günü’nde online konser

Türk asıllı Hollandalı yetenek Karsu Dönmez, hem Türkçe hem İngilizce şarkılarıyla 14 Şubat’ta Hollanda’daki Doelen’den online olarak dinleyicilerine seslenecek. 

Karsu, 14 Şubat’ta Hollanda’dan online olarak konser verecek. 35 TL olan konser biletini Biletix üzerinden satın alarak konsere katılabilirsiniz. 

Şarkıcı, piyanist, aranjör ve söz yazarı Karsu, kariyerinde 20’den fazla ülkede performanslar sergiledi, dünyanın en önemli sahnelerinden New York Carnegie Hall’de üç kez konser verdi ve North Sea Caz Festivali’nde iki kez sahne aldı. 2015’te çıkan ikinci stüdyo albümü Colors ile 2016 yılında Hollanda’nın en prestijli müzik ödülleri olan Edison Ödüllerinde en iyi Caz/World sanatçısı ödülünü aldı. 2017 yılında yaylılarla sahneye çıktığı “Play My Strings” adlı turunu düzenledi. 2018’de, Hollanda ile Türkiye’nin birçok şehrinde ve Londra’da “Karsu Plays Atlantic Records” adlı, Ahmet Ertegün’ün hayatını anlatan teatral bir konser turu yaptı. Karsu, Litvanya Klaipeda Caz Festivali’nin ardından Aralık 2019’da 14 ili kapsayan Türkiye turunu tamamladı. Son yıllarda Türkiye’de dinleyicisi oldukça artan Karsu’nun konserleri büyük ilgi görüyor.

Kendini yeniden, yeni soundlarla keşfeden ve geliştiren Karsu, son albümündeki şarkılarını Çin sokaklarından, Endonezya’nın Bali adasından, Los Angeles tepelerinden ve Türkiye’nin güzel doğasından ilham alarak yazdı. Kişilerin özellikle sosyal medyayı sıkça kullandığı ve bu platformların kendine özgü baskılarını yaşadığı bu devire hem Türkçe hem İngilizce yazdığı cesur sözlü şarkılarıyla meydan okuyor.

Sanatçı, konserlerinde seyirciyi bir yandan coştururken, bir yandan da sakin ve duygusal şarkılarıyla izleyiciyi melankolik bir atmosfere taşıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR