Ana SayfapopKenan Doğulu 2050'den bildiriyor

Kenan Doğulu 2050’den bildiriyor

Kenan Doğulu, Vay Be albümünde yer alan “Boğazımdan Geçmiyor” şarkısını gelecekten bir dünyanın tasviriyle kliplendirdi.

Kenan Doğulu’nun “Boğazımdan Geçmiyor” klibi, sanatçı için daha önce çekilen ve Ida Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği, “Dön Gel” ve “Sorma” parçalarının animasyon kliplerinin devamı niteliğini de taşıyor.

3D animasyon teknikleriyle hazırlanan klibin konusu şöyle:

Klip Tokyo’da, yakın gelecekte ve cyberpunk bir dünyada geçiyor. Uzun zamandır ayrı kaldığı ve nerede olduğunu bilmediği kız arkadaşı ile ilgili gizemli bir mesaj alan sanatçının, bu mesajın sonunda gördüğü bir sembolün etkisi ile kız arkadaşını bulmayı planladığı bölgelere doğru yola çıkması ile başlıyor. Arayışı istediği gibi gitmezken yolda karşılaştığı diğer sembollerin aslında kendisini farklı bir oyuna dahil ettiğini fark ederek şehirde dolaşması ile devam ediyor. Klipte verilen mesajlar izleyiciyi runik harflerin gizemli dünyasına çekerken sembollerin anlamları klibin içerisinde açıklanmıyor ve izleyicinin sanatçının geçirdiği süreci çözmesi bekleniyor.

YURDAER DOĞULU SÜRPRİZİ 

Klibin 2’inci dakikasında babası Yurdaer Doğulu’nun plağına rastlayan Doğulu’nun tepkileri duygulandırıyor.

Sözleri ve bestesi Kenan Doğulu’ya, düzenlemesi Ozan Doğulu’ya ait olan şarkının klip yönetmenliğini yapan Kaan Ran Özsoy aynı zamanda konsept tasarımlarını ve CGI sahnelerini de hazırladı.

Tamamen green screen’de çekilen klibin yapımcılığı İlkay Akartuna ve post prodüksiyon yönetimini Eda Semiz üstlenirken, Kenan Doğulu’nun kostümü Merve Kırşan tarafından tasarlandı.

9 Nisan’da yayınlanan klip şimdiden 2 milyonu aşkın bir izlenme elde etti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR