Ana SayfaalternatifKendimden Hallice ilk EP'si Parçalı Umutlu'yu yayınladı

Kendimden Hallice ilk EP’si Parçalı Umutlu’yu yayınladı

Türk Pop Müziği’ni şekillendiren, önemli prodüktörlerden Nino Varon’un desteği ile kurulan Kendimden Hallice, Moon Stage etiketli ilk EP’si Parçalı Umutlu’yu müzikseverlerle buluşturdu.

Grubun söz yazarı, bestecisi ve solisti Ozan Özalp, mini albümdeki parçaların hepsinin kendi içinde bir şeyler anlattığını ancak sound olarak birbirlerinden farklı oldukları için Parçalı Umutlu adını verdiklerini söylüyor.

Özalp; EP’de yer alan “Neye Göre Yanlış” şarkısının kendisi için özel bir yeri olduğunu; inandığımız hayalleri gerçek kılan kararlara ve yeni bir başlangıç yapmaya gönderme yaptığını söylüyor.

KENDİMDEN HALLİCE HAKKINDA

Kendimden Hallice grubu 2013 senesinde Ozan Özalp tarafından Ünlü Prodüktör Nino Varon’un da desteği ile kuruldu. Ozan Özalp senelerce beste çalışmalarına devam etti ve ilk kaydını “Vay Halimize” 2017 senesinde aldı. 2017 senesinde sadece bir parçasını kaydeden Hallice 2018 senesinde 2. Parçası olan “Bana Bir Hak Ver” ile yoluna devam etti. Bir müddet durgunluğa giren grup 2019 senesi içerisinde arka arkaya 7 single yayınladı. “Hiç”, “Gün Ağlarken”, “Bi Gelsene”, “Düşünme Sev”, “Dünleri Attım”, “Sevmiştim”, “Böyle Gitme” 2020 senesi içerisinde çalışmalarına devam eden grup 15 adet single ile yoluna devam etti. Geçtiğimiz ocak ayında Moon Stage Yapım etiketiyle yayınladıkları “Biraz İçmiş Gibiyim” hayranları tarafından büyük beğeni topladı. Grup 26 Şubat’ta 4 şarkılık Parçalı Umutlu adlı bir EP için yayınladı. Beste ve kayıt çalışmalarına devam eden Kendimden Hallice grubu konser hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. 7 senelik serüven daha nice şarkılar, albümler ve konserler ile devam ediyor.

KENDIMDEN BANNER 1

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR