Alternatif sahnenin yetenekli müzisyenlerinden Kendimden Hallice (Ozan Özalp) yeni şarkısı “Kaçmaktansa Alışırım”dan sonra sorularımızı cevapladı.

Yeni şarkınız “Kaçmaktansa Alışırım” bir ayrılık hikâyesi mi? 

Yeni şarkımız “Kaçmaktansa Alışırım” bir ayrılık sonrası değil aslında. Spesifik bir hikayesi yok. Aslında orada bir mesaj vermek istedim. İnsan bir dert çeker, bu derdi yaşar. Ama bu derdi çekerek hayatına devam eder. Tecrübe edinir, hayatına yön verir. “Bu tekil hayatta çift olmak zordu zaten” sözü, bir birliktelikten ziyade herkesin tek yaratıldığını anlatıyor. Ve tek de gideceğiz. Bu bir gerçeklik algısı yani. Gerçeklik ve o gerçekleri acısına dayalı aslında.

Şarkılarınızdaki gibi melankolik bir insan mısınız? 

Şarkılarımda genelde hüzün var. Günlük hayatımda aşırı hüzünlü bir insan değilim. Ama bir depresif modum var. Bunu artık kabul ettim. Gülen oynayan bir insan değilim. Haftanın 5-6 günü depresifim, belki 2-3 saat çok enerjik bir havam var. Onun dışında hep rölantide depresif gider yani. Yazarım, müzik yaparım, okumaya yönlendirmeye çalışırım kafamı.

Hiç bir rüyayı tekrar tekrar gördüğünüz olur mu? 

Bir rüyayı tekrar tekrar görmedim ama şöyle oldu. Yoğun hissettiğim bir dönemde bir rüyayı görmek için yeniden, geri yattığım oldu. Ve gördüm de! Ama çok kısa sürdü. Sanki böyle uyumuşum da tam uyumamışım, uykuyla uyanıklık arası gibi bir dönem vardır ya hani, o araf dönemi… Kendimi zorlamıştım. Orada biraz görür gibi olmuştum.

Günün en sevdiğiniz zamanı? 

Günün en çok akşamüstü saatlerini severim. Bu bebekliğimden, çocukluğumdan beri böyle.