Ana SayfaHaberlerKentmen'den "Bebeğim"e live video

Kentmen’den “Bebeğim”e live video

Türkçe rock sahnesinde yeni bir soluk olan Ankara çıkışlı Kentmen, “Bebeğim” adını verdikleri şarkılarının live videosunu yayınladı.

Kentmen 2019 yazında Ankara’da bir araya gelmiş, farklı projelerde birlikte yer almış, dört arkadaştan oluşuyor.

Grubun ilk teklisi olan ‘’Yol’’, DMC etiketi ile 28 Kasım tarihinde birçok platformda dinleyiciyle buluştu. Seksendört grubunun kurucu üyesi ve davulcusu, ‘’Yorma’’, ‘’Anlayamazsın’’ ve ‘’Eyvah’’ şarkılarının da söz yazarı ve bestecisi olan Serter Karadeniz, Kentmen de solist olarak karşımıza çıkıyor. Seksendört ve Nadas gruplarından tanıdığımız Ümitcan Tuncer, Haluk Fırat Özdemir ve Orkan Kaya, Kentmen’ in diğer üyelerini oluşturuyor.

Müzikal olarak, klasik rock ve indie tınılarını barındıran Kentmen, Türkçe rock sahnesine sıkı bir şekilde girmeye hazırlanıyor. Söz ve müziği Serter Karadeniz’ e, düzenlemesi Kentmen’ e ve grubun prodüktörü Aziz Berk Erten’ e ait olan ‘’Bebeğim’’ şarkısının tamamı, Ankara’da canlı olarak kaydedildi. Şarkının miksleri ve masteringi Aziz Berk Erten tarafından yapıldı. Kentmen grubunun ikinci teklisi “Bebeğim” in video klibi, Ankara’da Hakan Ünalan yönetmenliğinde çekildi. Grubun fotoğrafları ise Ankaralı fotoğraf sanatçısı Hazar Çelik imzası taşımakta.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR