Ana SayfacazKerem Görsev: "Müzisyenler gerçekten de çok mağdur"

Kerem Görsev: “Müzisyenler gerçekten de çok mağdur”

Caz sanatçısı, piyanist ve besteci Kerem Görsev, katıldığı bir programda müzisyenlerin ve müzik emekçilerinin aylardır çok zor durumda olduğunu söyledi.

Kerem Görsev, Cüneyt Özdemir’in 16 Eylül’deki YouTube yayınına canlı bağlantıyla katıldı. Ünlü müzisyen, konserler konusunda yaşanan belirsizliğin müzik sektöründe çalışan insanları mağdur ettiğini şu sözlerle dile getirdi:

“Müzisyenlerin hali ne olacak? Binlerce müzisyen var. Geceleri aldığı yevmiyeden geçinen insanlar var. Bu insanlar evlerinin kirasını veremiyorlar. Operaların, balelerin açılmasıyla olacak şey değil bu. Bu performansların devam etmesinden yanayım. İnsanları yarı kapasiteli, mesafeli oturtabiliriz. İnsanların ayakta kalmasına yardımcı oluruz. Festivaller iptal edildi mesela Urla Caz festivali, Zorlu PSM’de açık havadaki konserler iptal edildi. Benim de çalacağım birkaç tanesi vardı. Sadece ben değil ki; sahnede çalışanlar, ışıkçılar, sesçiler… Ciddi bir sektör bu. Bunun çözülmesi lazım. İnsanlar hakikaten çok mağdur. İnsanlar hayatlarını sürdürebilmeliler.”

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz;

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: MÜZİSYENLER #MÜZİĞESESVER HAREKETİNİ BAŞLATTI

BU DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: HARUN TEKİN: “SEVGİLİ HALKIMIZ MÜZİK VE SAHNE BİTMEK ÜZERE”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR