Ana SayfarapKeşif: Ahkam "Paranoya" şarkısına dikkat

Keşif: Ahkam “Paranoya” şarkısına dikkat

Yaklaşık 14 yıldır Ahkam mahlasıyla müzik yapan Ömer Altunbaş, başarılı şarkısı “Paranoya”yı SO Müzik etiketiyle yayınladı.

Ahkam, gerçek adıyla Ömer Altunbaş, 1993 yılında Üsküdar’da doğdu. Burcu Güneş’in Ceza ile yaptığı “Sahilden” adlı şarkı ile rap müzikle tanıştı. Lirikal olarak ilk denemelerine 2007-2008 yıllarında başladı ve ilk amatör kaydını arkadaşının evinde bu yıllarda aldı. “Why”,“Yok Gibi” ve “Cash” adlı singleları, Karakutu etiketi ile dijital platformlarda yayınladı. 9 Nisan 2021 tarihinde prodüktörlüğünü Yiğit Diri (Felix)’nin üstlendiği “Paranoya” adlı teklisini yayınladı.

Ahkam’ı daha yakından tanımak istedik. İşte yetenekli müzisyenin kendi ağzından “Paranoya”nın ve kendisinin hikâyesi…

“DİNLEYENLERİN HOŞUNA GİTTİ BEN DE ÜRETMEYE DEVAM ETTİM”

“Müziğe 2007-2008 yıllarında şarkı sözleri yazarak başladım. Kaset dinlerken şarkıların sonlarındaki sadece müzik olan bölümlere ve enstrümantal parçalara şarkı sözü yazarak başladım. Daha sonra internetten indirdiğim altyapılara söz yazıp kendi kayıtlarımı almaya başladım. Ondan da sonra müzik programlarını öğrenip kendi altyapılarımı yapmaya başladım ve böyle devam ettim. 2015 yılında arkadaşlarımla birlikte kendi stüdyomuzu açtık. O dönem müzik eğitimi almaya başladım. Bunun üzerine çeşitli amatör müzik gruplarında vokalist, söz yazarı, besteci ve aranjör olarak yer aldım. 2020 yılında ‘Why?’ adlı enstrümantal parçamı ‘Yok Gibi’ ve ‘Cash’ adlı parçalarımı yayınladım. Dinleyenlerin hoşuna gitti ben de üretmeye devam ettim.

“PARANOYA”NIN YAPIM SÜRECİ HAKKINDA 

‘Paranoya’, yayınlanan 3. single ve ilk klip. Bu parçayı yazdığım dönemde barda garson olarak çalışıyordum ve bir takım sıkıntılarla boğuşuyordum. Başımdan geçen olaylar ve o dönem zihnimde olup bitenler ilham kaynağım oldu. Şarkı hakkında güzel geri bildirimler alıyorum. Söz-müzik bana ait. Aranjörlüğünü ve prodüktörlüğünü Yiğit Diri (Felix) yaptı. SO Müzik etiketiyle de parça yayınlandı. Şarkının ilk demosunu 2019’da kaydetmiştik. Çeşitli sebeplerden yapım süresi uzadı ve 2021’de yayınlayabildik. Şarkının yapım süreci ilk notasından son kelimesine kadar keyif aldığım bir süreç oldu. Umarım dinleyenler de bizim kadar keyif alırlar.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR