Ana SayfaKeşifKeşif: Akustik şarkıların duru sesi Esma Eser

Keşif: Akustik şarkıların duru sesi Esma Eser

Son şarkısı “Neden O Son Şarkı, Neden?” ile dikkatleri çeken, akustik sahnenin duru sesi Esma Eser’le tanışın.

Bir süre önce We Play’den Haluk Polat’la birlikte yaptığı “Kıymık”ı yayınlayan Esma Eser, günlük hayatından sıyrılıp müziğe sığınarak, yaşadıklarını, hislerini ve fikirlerini anlatan şarkılar yapıyor. Akustikhane’nin düzenlediği yarışmada seslendirdiği “Bilmiyorum” ve “Meşgulüm” şarkılarıyla da dikkat çeken Eser, kendini şöyle anlatıyor:

“Lise yıllarımdan itibaren kendi şarkılarımı yazıp söylemeye başladım. Üniversiteyi bitirene kadar müziği geri planda tutmam gerektiğini düşünerek bestelerimi paylaşmak için bir adım atmadım. Duygularımı bir melodi eşliğinde dile getirmenin daha kolay olduğunu farkettiğimden, üretmek benim için olağan bir süreç haline geldi. Sonrasında biriken şarkılarımın yalnızca ben ve yakın çevremin değil herkesin erişimine açık olmasını istediğimden 2019’da bir bestemi Instagram hesabımdan paylaştım ve Akustikhane’nin beste yarışmasına konuk edildim.

Esma Eser 2

Programda, sözleri ve bestesi bana ait olan ‘Bilmiyorum’ ve ‘Meşgulüm’ adlı iki şarkı seslendirdim. Spotify’da da yayınlanan bu iki şarkının ardından ilk stüdyo kaydım olan ‘Kıymık’ı yayınlandım. Üniversite yıllarında dahil olduğum çok sesli vokal topluluğunda birlikte çalıştığım Haluk Polat ile We Play üzerinden yayınladığım şarkıya pandemi sürecinde kısıtlı imkanlarla bir de ev yapımı klip çektik. Şarkılarımda insanların kendilerinden bir şeyler bulmasını ve ortak duygulara dokunabilmeyi temel motivasyon ediniyorum. Geçtiğimiz haftalarda ikinci teklim ‘Neden O Son Şarkı, Neden?’i dinleyiciyle buluşturmanın heyecanını yaşıyorum. Cevabını bilmediğim bir soruyu kendine başlık edinen yeni şarkım, bir şarkının kendisinde yarattığı derin girdabın etkisiyle ortaya çıktı. Dinleyenlerin şarkılarım hakkındaki düşünce ve hislerini benimle paylaşmasını istiyorum.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR