Ana SayfapopKeşif: AliFiru ve "Taçlı Kızım" radarımızda

Keşif: AliFiru ve “Taçlı Kızım” radarımızda

Pop dünyasının renkli ikilisi AliFiru, kızları Alâ’nın doğumundan sonra kaydettikleri ilk albümleri Âlâ‘yı Ünlü Mamuller etiketiyle yayınladı. 

AliFiru’yu Keşif bölümümüzde ağırladık.

Çocuklar için çizgi film tadında hazırladığınız kliplerden biraz bahseder misiniz?

İlk albümümüz Âlâ’yı kızımız Âlâ Taçlı’nın doğumunu kutlamak ve tarihe not düşmek için yayınladık. Albümün içinde bu hislerimizi içeren şarkılarla beraber direkt çocuklara yönelik şarkılarımız ve ninnilerimiz var. Bu nedenle bazı klipleri animasyon olarak hazırladık ki şarkıları dinleyen çocuklar görsel olarak da o duyguları alabilsinler. Mümkün olduğunca onların anlayabileceği ve hayal dünyalarına katkı sağlayabilecek şekilde bu klipleri hazırladık. Geribildirimlere bakınca bu konuda başarılı olduğumuzu hissediyoruz.

 

İlk albümünüz Alâ’nın hazırlık aşamasında oldukça zorlandığınızı söylemiştiniz. Bir yandan da kızınıza bakmak zor olmadı mı, müzikle ev işlerini ve bebek bakımını birlikte yürütmeyi nasıl başardınız?

Albüm hazırlığı gerçekten zorlayıcıydı. Öncelikle iyi bir iş çıkartma isteğimiz bizi kılıkmışlar yararak çalışmaya yönlendirdi. Tabi bir yandan bebeğimizi yetiştirmenin de zorlukları vardı. Lakin biz bu albümü çok isteyerek ve severek yaptık. Bu sevgi bize ciddi bir motivasyon sağladı. Klip çekimlerine stüdyo kayıtlarına hep kızımızla gittik ve sağ olsun o da çok anlayışlıydı, bize çok yardımcı oldu.

alifiru kesif dergy2

Kızınızı şubat ayında kucağınıza aldınız. Ve hayatınızda muhtemel ki hemen her şey değişti… Biraz duygularınızı anlatır mısınız, şimdi anne baba olarak müzik yapmak, onu düşünerek besteler yapmak nasıl bir şey? Hayatınızda nasıl bir etkisi oldu kızınızın?

Âlâ Taçlı doğduğundan beri en net fark artık yaşantımızın odağının değişmesi. Her şeyi onu düşünerek yapıyoruz. Müthiş bir sorumluluk tabi ki ama onun kokusunu duymak her şeye bedel. Elbette bundan sonra farklı tarzda, duygularda şarkılar yapacağız ama kızımıza dair hislerle de üretime devam edeceğiz.

Dinleyicilerinizle çok yakın bir ilişki içinde olduğunuzu biliyoruz. Nasıl bir dinleyici kitleniz var sizce? Nasıl tanımlarsınız bu ilişkiyi?

Bizim her zaman üzerinde durduğumuz şey, samimiyet. Dinleyicilerimiz, takipçilerimiz şarkılarımıza ya da İnstagram paylaşımlarımıza baktıklarında bunu görüp kıymet veriyorlar. Dinleyicilerimizin “ AliFiru bunu yaptıysa bir bildikleri vardır” dediklerini, bizi yakınları dostları gibi gördüklerini, güvendiklerini düşünüyoruz. Müziğimizi keyif almak ve keyif vermek için yapıyoruz. Bu his de bizi sevenlere doğrudan geçiyor. Biz onları seviyoruz , onlar da bizi seviyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR