Ana SayfaalternatifKeşif: Alternatif sahneden Arada Bir

Keşif: Alternatif sahneden Arada Bir

Alternatif sahnenin dikkat çeken ekiplerinden Arada Bir’i mercek altına aldık.

Alternatif sahnenin yeni ekiplerinden Vehbi Kapıcıoğlu, Cüneyt Işık, İbrahim Göktuğ Güler ve Kaan Kapıcıoğlu’dan oluşuyor. Ekip 2021 içinde “Meğer” adlı ilk single parçasını dinleyicilere sundu. Ardından da “Rüyaymış” ve “Şah Mat” geldi. Arada Bir’i daha yakından tanımak için ekibi Keşif bölümümüze konuk ettik.

arada-bir-dergy-kesif

Synthsizer ve üflemelilerle renklenen bir alternatif müzik olarak anlatabiliriz ama yine de size sormak lazım. Bugün sizinle burada tanışan dinleyicilere Arada Bir’in müziğini nasıl anlatırdınız?

Aslında müziğimiz belli bir kalıba sokmak istemiyoruz. Parçalara baktığımızda şarkının ruhunu en iyi yansıtacak ve şarkıya hizmet edecek enstürmanlarla işliyoruz sözleri.

Çok farklı bir dönemden geçiyoruz ama hepimizin hasret duyduğu belirli dönemler var hayatımızda. Hem müzikal anlamda başka bir ruha sahip olduğunuzu hissettiğiniz, hem de “Böylesi bir daha gelmez” dediğiniz dönem hangisi sizin için?

2000’lerin başından 2010’a kadar yapılan müzik bizim kendi içimizde hala böylesi bir daha gelmedi dedirten bir dönemi temsil ediyor. İyi işler hala var tabi ki ama o eski tadı arıyoruz.

2021 içinde yayınladığınız 3 single’ınız var. Peki 2022 için planlarınız arasında albüm ya da EP gibi daha uzun soluklu çalışmalar var mı?

Aslında biz yola albüm için çıktık ama sonrasında kendi içimizde single olarak çıkış yapmanın daha doğru olduğuna karar verdik. Şu an için dinleyiciyle tanıştığımızı düşünüyoruz. Tanıştığımıza göre bir albümün zamanı geldi. Artık birbirimizi daha iyi tanıyalım.

İlham kaynaklarınız neler? Müzik yapmak size neler hissettiriyor, sizi özgürleştiriyor mu, rahatlatıyor mu, nasıl bir ruh haline sokuyor?

Kendi hayatlarımızdan ilham almayı seviyoruz. Yaşanmışlıkları konu almak ortaya çıkan parçanın samimiyetini doğrudan etkiliyor. Müzik yapmak ise bize kendi dünyamızı oluşturma şansı veriyor , bu dünyada kalem ve enstürmanımız elimizde olduğu sürece her zaman anlatacak bir hikayemiz var.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR