Ana SayfaalternatifKeşif: Aykut Turan'dan "Kaçmalı Bu Kafadan"

Keşif: Aykut Turan’dan “Kaçmalı Bu Kafadan”

Gökhan Türkmen’in vokal koçluğu ve prodüktörlüğü ile GTR Müzik’in yeni isimlerinden Aykut Turan’ın “Kaçmalı Bu Kafadan” şarkısı klibiyle birlikte dijital platformlarda yerini aldı.

Çelişki temeli üzerine kurulu “Kaçmalı Bu Kafadan” teklisinin sözü ve müziği Aykut Turan’a ait olurken düzenleme Alper Anık’a, prodüktörlüğü ise Gökhan Türkmen’e ait. 2015 yılında çıkardığı Hiç adlı EP’sinin ardından 2021 yılında GTR Müzik ile yolları kesişen Turan, yeni şarkısında çelişkilerin getirdiği tutarsızlık ve kararsızlık duygusunu olabildiğince somut bir şekilde betimlemek amacını taşıyor. Şarkının son sözünde olduğu gibi; “İkimizden biri” diyerek yoğun bir anlatımı olmasına karşın şarkı, müzikal ve kavramsal olarak bir karara varmadan bitiyor.

 

AYKUT TURAN KİMDİR? 

1990 yılında Kırklareli’nde doğdu. Memur çocuğu olması sebebiyle okul yıllarını birçok farklı şehirde geçirdi. Mersin’de bulunduğu lise zamanlarında, kendisine hediye edilen bir gitarla müzik hayatı başladı. Müziğe olan tutkusunu ve beste üretme yeteneğini fark etmesi, müzikal arayışını akademik olarak sürdürmeye karar vermesini sağladı. Bu karar üzerine çocukluk yıllarının geçtiği İstanbul’a geri döndü. İkincilikle girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzik Teorisi Bölümü’nden 2018 yılında mezun oldu. Sanat okulları ve kolejlerde müzik öğretmenliği yapmasının yanı sıra, çeşitli mekânlarda ve organizasyonlarda sahne aldı. 2021 yılında GTR Müzik ile yolları kesişen Aykut Turan, profesyonel müzik hayatına devam ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR