Ana SayfarockKeşif: Balıklar ikinci single'ları "Yüksekten"i yayınladı

Keşif: Balıklar ikinci single’ları “Yüksekten”i yayınladı

Türkçe rock dünyasında yeni bir soluk olan Balıklar, yeni şarkıları “Yüksekten”i yayınladı.

Geçen yıl, ilk EP’leri Tam Ortasına ile Türkçe Rock piyasasına hızla giriş yapan Balıklar, dikkatleri yine geçen sene çıkarttıkları ilk teklileri olan “Ambulans” ile üzerilerine çekmeyi başarmıştı.

Şimdi de “Yüksekten” ile geniş bir kitleye erişmek üzere yola çıkan grup, hız kesmeden yeni şarkılarını dinleyicileriyle buluşturmaya devam edecek.

Geçen yıl yayınladıkları ilk EP’leri Tam Ortasına ile Türkçe Rock camiasında ses getirdiklerini söylenen grubun vokalist ve gitaristi Suat Uğur Kır; ‘Tek çabamız Türkçe Rock müziğine hak ettiği ivmeyi yeniden kazandırmak” diyor.

Grubun davulcusu Kutay Ergünbay: “Zamanımızın büyük çoğunluğunu müzik yaparak ve müzik düşünerek geçiriyoruz. Bu piyasada kalıcı olmak istiyoruz. Her şarkımızda da kendimizi ve müziğimizi bir adım daha ileriye taşıdığımızı düşünüyoruz.”

DieForYou Records işbirliğiyle YouTube ve tüm dijital platformlarda yayınlanan “Yüksekten”in albüm kapağını Ayyuka ve Büyük Ev Ablukada gruplarından tanıdığımız Alican Tezer, prodüksiyonunu da Aybars Gülümser üstlendi. Şarkının mixlerini ise Suat Uğur Kır ve Aybars Gülümser yaptı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR