Ana SayfaalternatifKeşif: "Bana Kimse Sormadı"yla dikkat çeken GOSS

Keşif: “Bana Kimse Sormadı”yla dikkat çeken GOSS

Son single’ları “Bana Kimse Sormadı”yla radarımıza takılan GOSS’u daha yakından tanımak istedik. İşte ekibin kendi ağzından hikâyesi…

GOSS’u kendi ağzından tanıyalım:

“GOSS, Gözde Oktaş ve Serkan Serter’den oluşan bir ikili. Aslında grubun temellerini Serkan ile 2017 yılında birlikte çaldığımız rock grubunda attık diyebiliriz. O zamanlar ben davuldaydım ve Serkan gitar çalıyordu, yine evde birlikte besteler yapıyorduk. Bir zaman sonra yaptığımız şarkıları yayımlamak için ikimiz birlikte yürümeye karar verdik ve 2019 yılında GOSS ortaya çıktı. GOSS’u, beyaz yakalı kariyerlerinden istifa edip kendini müziğe adayan, çok bunalmış iki insanın melankolik isyan projesi olarak tanımlayabiliriz. Tarzımız ise şu an için synth-pop/electronic rock genre’ları üzerinde seyrediyor ama bu konuda gelecek için hiçbir kısıtlamamız yok.

Bugüne kadar 3 tekli yayımladık. 2021 yılında ise, Mart ayı başında yeni parçamız Sapa Yol’u yayımlamayı ve ardından yaza kadar 2 parçamızı daha tekli olarak dinleyicilerimiz ile buluşturmayı planlıyoruz. Sonbahara doğru ise bir EP ile sürpriz yapabiliriz!

goss

En son yayımlanan parçamız ‘Bana Kimse Sormadı’ ise sanıyorum bugüne kadar yaptığımız en isyankâr parça. Aslında ana fikri Amerikalı Siyaset Felsefecisi John Rawls’un sosyal adalet teorisine dayanıyor ama oradan damıttığımızda parçaya yansıyan kısmı; insanın dünyaya neden, nerede ve nasıl geleceğine dair hiçbir söz sahibi olmaması ve hayat olgusunun aslında başımıza gelen bir tesadüf olması. Tabii bu, kendi varoluşuna çok fazla önem ithaf eden ve her şeyi kontrol edebileceğini sanan modern insanın kolay kabullenebileceği bir durum değil. Bu nedenle, kendi varoluşunu hem sorgulayan hem de bu sorgulamadan kaçmaya çalışan bir insanın hislerini görüyoruz bu parçada.

Şarkının üretim sürecinde The Away Days’ten Can Özen ile birlikte çalıştık ve tüm süreçlerin tamamlanması 6 ay kadar sürdü. Sonrasında kendi cep telefonumuzla amatör ve bir o kadar da samimi bir klip çektik. Coloring’i sevgili Kaan Tüfekçiyaşar yaptı. Klipte de genel olarak gitmek, uzaklaşmak ve sorgulamak temalarının üzerine yaşadığımız hisleri aktarmak istedik. Çok üşüdüğümüz ve bir o kadar da eğlendiğimiz bir gün oldu.

BBI Music Co’dan yayımlanan parçanın kayıt, mix ve mastering aşamasında çok yetenekli kişilerle birlikteydik ve bunun için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Şarkının kayıtlarını Recordium Stüdyo’da Serkan Biber aldı. Mix aşamasında Orçun Ayata ile çok verimli bir çalışma yaptık ve kendisinin parçaya büyük katkısı oldu. Mastering için ise yine Londra’da bulunan Metropolis stüdyoları ile çalıştık. Artwork’ü pek yetenekli yakın arkadaşımız Cansu Özkul Değirmencioğlu yaptı ve bu çok renkli, güzel fotoğrafları da Aksel Köseoğlu ve Betül Serter çektiler.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR