Ana SayfaalternatifKeşif: Buğra Pakbeşe'yle tanışın

Keşif: Buğra Pakbeşe’yle tanışın

Genç sanatçı Buğra Pakbeşe, bağımsız olarak yayınladığı EP’si Sahte Kahramanlar‘la dikkat çekiyor.

Pakbeşe EP’sini şöyle anlatıyor:

Sahte Kahramanlar; ‘Geçiyor Günler’, ‘Durmak Yok’ ve ‘Bırak’ olmak üzere üç şarkıdan oluşuyor. Orkestral enstrümanların derinliği ve olgunluğuyla elektrik gitarın dinamikliğini birleştiren bu EP’nin türünü alternatif olarak tanımlayabilirim. Şarkının sözü, müziği, aranjesi, mix ve masteringi kendime, kapak fotoğrafı Lysander Yuen’e ve kapak tasarımı Büşra Uyar’a ait.”

 

Buğra Pakbeşe 1997 yılında Ankara’da doğdu. 2017 sonunda YouTube hesabında sözleri ve besteleri kendisine ait olan şarkılarını yayınlamaya başlamış olsa da müzikle olan ilişkisi çok öncelere, hatta çocukluğuna dayanıyor. Bu süreç boyunca hem çeşitli gruplarda solistlik yapmış, hem çeşitli enstrümanlar çalmış birisi olarak, daha çok söz yazarı ve besteci olmakla ilgileniyor.

 

YouTube üzerinden yayımladığı Kedili Ev Şarkıları adındaki 5 şarkılık EP, evinde kendi imkânlarıyla kurduğu stüdyosunun ilk ürünü. 2018’in Eylül ayında Sofar İstanbul’a katıldı ve akustik performansı YouTube üzerinde yayınlandı. 2019 Temmuz’unda “Yolculuk”, Manik Kadın” ve “Nehirler”; yılın sonunda da “Yorgan Yok”, “Direniyor Gece” ve “Boşluk” isimli şarkıları Spotify, YouTube ve birçok farklı platform üzerinden dinleyicisiyle buluştu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR