Ana SayfarockKeşif: Burak Acar'dan "Under A Violet Sun"

Keşif: Burak Acar’dan “Under A Violet Sun”

Burak Acar’ın 2021 yazında dinleyicileriyle buluşturacağı A Desperate Cry albümünün ilk teklisi “Under A Violet Sun” tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Maskara grubu ile Maskara, 20oniki, Rüyalar ve Masallar albümlerini yayınlayan gitarist Burak Acar, ilk solo albümü için gün sayarken albümden ilk teklisi “Under A Violet Sun” dinleyicileri ile buluşmaya hazır.

Özellikle son bir yıldır biriktirdiğimiz sıkıntı ve isyanı dışa yansıtacak bir alan bulma arayışıyla bestelenen parça, enerjisi ve temposuyla bu birikimin bir dışa vurumu olmaya çalışıyor.

Pandemi koşullarında kaydedilen “Under A Violet Sun”ın kayıt, mix ve mastering’i başarılı prodüktör ve gitarist Cenk Eroğlu tarafından yapıldı.

BURAK ACAR KİMDİR? 

1971 yılında İstanbul Anadoluhisarı’nda doğan Burak Acar’ın müziğe ilgisi 13-14 yaşlarında, özellikle Bryan Adams’ın Reckless ve Michael Jackson’ın Thriller albümleriyle arttı. Önceleri davul ile ilgilenen Acar, gitara yöneldi ancak temel dersler dışında gitar eğitimi almadı.

2000’lı yılların başlarında Overload isimli cover grubu ile sahne almaya başladı. 2007 yılında Maskara grubuyla Türkçe sözlü rock müziği yapma yolculuğuna start verdi. Maskara ile 3 albüm yayınladı, pek çok konser verdi.

2019 yılında solo albüm çalışmalarına başlayan Burak Acar, 2021 yazında ilk solo albümü A Desperate Cry‘ı dinleyicileri ile buluşturmak için gün sayıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR