Ana SayfaelektronikKeşif: Can Bora Tanzer'den "Nobody Knows"

Keşif: Can Bora Tanzer’den “Nobody Knows”

Can Bora Tanzer’in yeni albümü Pretend’in ilk teklisi olan “Nobody Knows”, Lina İrem Arditty’nin yazıp yönettiği video klip eşliğinde 15 Ekim’de Subroomer Records etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Geçmiş ile geleceğin iç içeliği ve bundan doğan insani kaygıları bünyesinde barındıran “Nobody Knows“, yaylılar, etnik-elektronik öğeler ve Can Bora Tanzer’in vokallerinin birlikteliği ile dinleyicisini içsel bir yolculuğa çıkarmayı hedefliyor. Çocuk yaşta piyano çalarak başladığı müzik kariyerini film ve oyun müzikleri besteleyerek devam ettiren Can Bora Tanzer, projelerinde yer verdiği karanlık sinematik soundunu kendi kariyerine yön veren “Zaman”, “Delusions” ve son olarak yayınladığı Parabasis albümünün ardından yeni albümü Pretend ile zenginleştirerek dinleycisiyle buluşturuyor.

Tanzer’in mixingi kendisine, masteringi ise Hakan Kurşun’a ait olan yeni parçası “Nobody Knows” kapak tasarımında ise video klipte olduğu gibi Lina İrem Arditty’ye yer veriyor.

CAN BORA TANZER KİMDİR?

İstanbul doğumlu Türk besteci ve prodüktör Can Bora Tanzer, çocuk yaşta piyano eğitimi alarak başladığı kariyerini İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun olarak ilerletti. Tanzer, New Age, Down-tempo elektronik, ambient, ve alternatif müzik türlerini harmanlayarak yarattığı albümlerin yanı sıra film ve oyun müzikleri üzerinde de çalışmalarına devam ediyor.Tanzer’in müziği hayatın gerçekleri içinde saklanmış olan karanlık unsurları temsil ediyor. Film müziklerinde sıkça aradığımız epik unsurları kendi projelerinde kullanmayı tercih eden Can Bora Tanzer, elektronik müziğin dokusunu vokal ve etnik ögeler ile besliyor.

canboratanzer kesif ele2

Tanzer, kariyerinin ilk albümü olan Zaman ile kapılarını aralamış olduğu karanlık sinematik elektronik müzik dünyasını, Human, Delusions ve Parabasis albümlerinde farklı enstrüman ve türlere ait dokular ile zenginleştirdi.
Pek yakında Subroomer Records etiketiyle yayınlayacağı Pretend albümü ve ‘Death Relives’ adlı Nyctophile Studios oyununa yaptığı soundtrack’i dinleyicisine sunacak olan Tanzer, home-stüdyosunda çalışmalarına devam ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR