Ana SayfaKeşifKeşif: Damla Durakçay'dan "Tam Zamanında"ya dikkat

Keşif: Damla Durakçay’dan “Tam Zamanında”ya dikkat

Kendine özgü tarzıyla dikkat çeken Damla Durakçay, pop müziğe 80ler hissiyatıyla yeni bir soluk getirecek.

Yakın zamanda 80’ler ruhunu yaşatan “Tam Zamanında” isimli single’ınızı yayınladınız. Bu parça aynı zamanda yaz aylarında çıkacak EP’nin ilk şarkısı. EP’deki diğer şarkılarla ilgili neler bekleyebiliriz?

Aslında geçen sene kayıtlarını tamamladığımız iki yeni şarkı daha var. Benzer türlerde, elektronik altyapılı bu iki şarkıyı yaza kadar single olarak yayınlayıp, yaz aylarında hepsini bir EP’de dinleyiciyle buluşturmak istiyorum. 

Müzik kariyerinize başladıktan sonra hayat tarzınızda değişiklikler oldu mu? Müzik dışında neler yapıyorsunuz?

Hala sinema ile bağımı koparmadım. Sinema benim için ayrı bir ilgi alanı ve keyifle takip ettiğim bir sektör aynı zamanda. Bir gün iş olarak yapmasam da film festivallerini ve yeni filmleri hep takipte olacağım ve sık sık sinemaya gitmeye devam edeceğim.

Kendi müzik zevkinizi nasıl tanımlarsınız?

80’ler synth pop ve disko akımından ve 2000’lerin başından etkilendiğim sanırım çok açık. Yeni müzikler keşfetmeyi seviyorum ve birbirinden farklı türlerde şarkılar yapmış gibi görünsem de, nihayetinde hep dinlemeyi sevdiğim türde şarkılar yaptım. İster 90’lar Türkçe pop müziğinden, ister 80’ler synth pop müziğinden etkilensin, kulağımıza tanıdık gelen ama mutlaka 2022’nin modern sound’unu yansıtan müzikleri dinlemeyi seviyorum. 

Müzik kariyerinizde gelmeyi hedeflediğiniz nokta nedir?

Şu an için önümde bir EP hazırlığı ve daha çok cover videoları paylaşmak var. Aslında kendimi yolun başında hissediyorum. Her yeni şarkıyla yeni şeyler öğreniyor insan. Hem kendiyle hem de sektörle ilgili… Kendimi daha iyi tanıdıkça muzikle yolculuğum da daha keyifli, daha içten, daha benden olmaya başladı ve hedefim benimle aynı duygularda buluşabilen daha fazla dinleyiciye ulaşmak.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR