Ana SayfaKeşifKeşif: Damla Oktay'dan Fransızca şarkılar

Keşif: Damla Oktay’dan Fransızca şarkılar

“Mille Morceaux” ve “Adieu” adını verdiği iki Fransızca şarkıyla pop dünyasına yeni bir nefes veren Damla Oktay’la tanışın.

İsviçre, Fribourg doğumlu olan Damla bir süredir söylediği şarkılarla dikkat çekiyor. Ailesi 40 yıl önce Türkiye’den İsviçre’ye taşınan Damla’nın kendi ağzından hikayesi şöyle: 

“Müziğe genç yaşta başladım, hep söyledim ve 10 yaşımdan itibaren şarkılar yazmaya başladım. Şarkılarımı söylüyorum ve kendim yazıyorum. Nasıl hissettiğimi söylemekte zorlanan biriyim, bu yüzden kendimi şarkılarımda ifade ediyorum.

Şimdiye kadar iki şarkı (Mille Morceaux ve Adieu) yayınladım. İlk single’ım ‘Mille Morceaux (Bin Parça)’ da sevdiğim kişiyi unutamadığım bitmiş bir ilişkiden bahsediyorum ve kendime ‘Neden seni unutamıyorum?’ sorusunu soruyorum.

İkinci single’ım ‘Adieu’ da sevdikleri kişinin yokluğundan çaresizlik içinde olan bir kişiden (kendimden) bahsediyorum. Şarkıda son kez kendisine dönmesi için yalvarıyor ve ‘Benimle son bir kez dans et, veda edeceğiz, göz göze’ diyor. Dinleyicinin ‘dünyama’ girmesini ümit ederek ilk klibimi yayınladım.”

“Müziğimi kendim besteliyorum ve yapımcım Damien (DAMi3N), tüm düzenlemeleri o yapıyor: prodüksiyon, mix ve master…

Şarkılarımı yazmam için bana ilham veren şey aşktır. Amacım dinleyiciye aşkta yaşadığı hayal kırıklığının üzüntüsü gibi duyguları hissettirmektir mesela. Dinleyicinin sözlerimle kendini tanıyabilmesini isterim. Yakında üçüncü single’ımı yayınlayacağım. Proje olarak da yakında ilk albümümü yapmayı umuyorum.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR