Ana SayfarapKeşif: Dante'nin ilk albümü RONESVNS yayınlandı

Keşif: Dante’nin ilk albümü RONESVNS yayınlandı

Türkçe Rap camiasının yeni seslerinden Dante, “En Dibi”, “Gelemedim Kendime” ve “Kır Zincirleri” gibi güçlü şarkıları barındıran ilk albümü RONESVNS‘ı CES Yapım Etiketi ile yayında.

Ankara’da doğan Onur, nam-ı diğer Dante’nin müziğe olan ilgisi küçüklük yaşlarında başladı, ilk profesyonel adımlarını lise yıllarında attı. Gitar çalmaya başlayan Onur ilk enstrümanını böylece lise yıllarında öğrenmiş oldu. Arkadaşları ile kurduğu müzik grubunda çeşitli müzikler yaptı.

Hem prodüktör hem de ana vokal olmak isteyen Onur 17 yaşından sonra beste yapmaya başladı. Üniversite hayatında ise kendi adımlarını büyütüp ilk parçası olan “Sokak Lambaları” ile müzik kariyerine başladı. İlk EP si Overdose ‘dan sonra dikkatleri üzerine çeken Onur deneysel altyapılar ve çarpıcı sözlerle dinleyicilerine kendini kanıtladı. Yaratıcı tarzı ile Ankara’nın yeni seslerinden biri olmak Onur’un hedeflerinden biri.

Albümün genel olarak hikaye akışında isminden de anlaşılacağı gibi yeniden doğuşun kaleme dökülmesi ve her şarkıda da farklı hikayelerin de içerisinde barındırması anlatılıyor. Dante bu albümü 2020’nin nisan ayında kaydetmeye başlmış. Genç sanatçı, “ilk single’ımın güzel sonuçlar aldığını gördükten sonra sürekli üretmeye başladım. Fikir aslında gerçekten bir şeyleri değiştirebileceğimi anladığımda ışıklarını yaktı ve sonrasını evrilerek bu hale geldi. Şarkılarım genel olarak kendi iç dünyamda yaşadığım hislerin bir aktarımı… Yine de bazı parçalarım daha toplumsal, bazıları ise daha aşk ağırlıklı” diyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR