Ana SayfacazKeşif: Deniz Özçelik'in çok renkli dünyasına katılın

Keşif: Deniz Özçelik’in çok renkli dünyasına katılın

Şarkıcı, söz yazarı ve aranjör Deniz Özçelik, geçtiğimiz sonbahar yayınladığı “Neylerim” single’ı sonrasında yeni projeleri üzerinde çalıştığını söylüyor.

Dünyanın en saygın müzik okullarından Berklee College of Music’te vokalist olarak tam burs kazanan Özçelik, işinin ehli pek çok prodüktörle birlikte çalıştı. Polonya’daki Pulawy Caz Atölyesi’ne katıldı, Grease, Les Miserables gibi çeşitli müzikallerde sahne aldı. 2012 yılında şarkıcı olarak Jose Merce’nin albümüne katkıda bulundu. Pek çok ödül aldı.

Özçelik, “Neylerim” şarkısını birlikte yaptığı Majnoon ile çok sevilen türkülerden birkaçını yorumladığı yeni projesi üzerinde çalışıyor. Ayrıca 28 Ocak’ta Akbank Sanat’ta bas gitarist Enver Muhamedi ile birlikte Evin Caz Hali serisinin ilk konserini verecek. Sanatçı, mart ayında da prodüktörlüğünü yaptığı şarkılarından birkaç tanesini yayınlamayı planlıyor.

“Uzun süredir bestelemekte olduğum Türkçe ve İngilizce şarkıların hepsi;  Pop müziğin folk, caz, trap, experimental ve avantgarde la esnediği, içinde bolca deneysellik ve anda emprovizasyona yer veren, özgün ve özgür bir müzikal tavırda birleşiyor. Bu müziği ufak parçalar halinde, şarkıların kendilerini yansıtan tarzlarda bağımsız olarak yayınlamayı planlıyorum.  Şu anda evde stüdyomda ağır ağır pişiyorlar, net bir tarih olmamakla beraber her an her şey olabilir” diyor.

Özçelik’in Patreon sayfasına tıklayarak sanatçıya destek olabilirsiniz.


BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR