Ana SayfaalternatifKeşif: Dersu'dan "Trouble"

Keşif: Dersu’dan “Trouble”

İstanbul doğumlu alternatif R&B/Pop şarkıcısı ve söz yazarı Dersu’nun yeni teklisi ‘Trouble’ Avrupa Müzik etiketiyle yayımlanıyor.

Yumuşacık ve akıcı sesiyle R&B kulvarının en yeni seslerinden biri Dersu. Dersu, gerçek adıyla Derinsu Gökçen, 17 Nisan 2000, İstanbul, Türkiye doğumlu alternatif R&B/Pop şarkıcısı ve söz yazarı. Londra, İngiltere’deki Kraliyet Müzik Akademisi’nin 8 yıllık piyano eğitimini tamamladıktan sonra, üniversite eğitimi için Toronto, Kanada’ya taşınan sanatçı ilk şarkılarını yazmaya başlamış. 2 sene sonra üniversite eğitimine Milan, İtalya’da devam etmeye karar veren Dersu, halen Milan’da yaşıyor ve eğitimine Bocconi Üniversitesi’nde devam ediyor.

dersu trouble kesif2

Toksik bir ilişkinin perde arkasında yaşanan aşk ilişkisinin karmaşık doğasını araştıran şarkıyı Toronto’da yazmaya başlayan sanatçı, kayıt sürecini İstanbul’da, Roketsonik Prodüksiyon Stüdyosu’nda, ses mühendisi Adham Farid’in desteğiyle tamamladı.

Şarkının prodüktörlüğünü Amsterdam’da müzik eğitimine devam eden Coco Tekel (Efe Şenel) üstlenirken, mix ve master süreçlerini ise Avusturyalı ses mühendisi Kilian Maria Mayer ve Jan Engelmaier gerçekleştirdi.

Avrupa Müzik’in YouTube kanalı MuzikPlay’de yayımlanacak klibin yönetmenliğinde Veli Furkan Güneş imzası var. Klipte yönetmen Veli Furkan’a ekibinden Mert Savaş ve Tuna Çimen eşlik ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR