Ana SayfaHaberlerKeşif: Deyim Yerindeyse'nin "Çiçek" şarkısıyla tanışın

Keşif: Deyim Yerindeyse’nin “Çiçek” şarkısıyla tanışın

Geçtiğimiz yıl Ankara’da kurulan Deyim Yerindeyse, indie rock sularının en yeni ekiplerinden biri. Grubun 28 Mart’ta yayınladığı yeni single’ı “Çiçek” ise yeteneklerini gözler önüne seriyor.

Deyim Yerindeyse Ağustos 2019’da Aycan Gemici (solist/gitar) ve Berker Taşpınar (bas gitar) tarafından Ankara’da kuruldu. Gruba daha sonra Berkay Arısoy (gitar) ve Mustafa Karataş (davul) katıldı. Bağımsız müzik yapma amacıyla yola çıkan grup, 28 Mart’ta ilk teklisi “Çiçek”i yayınladı ve bazı müzik profesyonellerinden/dinleyenlerden olumlu geri dönüşler aldı.

Mayıs ayında ikinci teklisi “Bir Ben Yabancı”yı yine tüm dijital platformlardan yayınlayacak olan grup yeni şarkılarını da ilerleyen zamanlarda dinleyicileriyle paylaşmayı planlıyor. Deyim Yerindeyse, tür olarak kendisini sınıflandırmaktansa, yaptıkları şarkıların grubu hangi türlere yönlendireceğini zamanla keşfetmek istediğini belirtiyor.

“Çiçek”in söz ve bestesi Ayhan Gemici’ye, düzenleme ve aranjesi gruba ait. Kayıt – mix – mastering’te ise Bijen Rahimi imzası var.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR