Ana SayfarockKeşif: Di*La Pulatsü'den "Yaşın Kalır" yayında

Keşif: Di*La Pulatsü’den “Yaşın Kalır” yayında

Türkçe rock müzikte yepyeni bir soluk olan Di*La Pulatsü, “Yaşın Kalır” adını verdiği single’ıyla kulakların pasını siliyor.

Çocuk yaştan beri müziğin içinde olan ve bu doğrultuda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda bir dönem obua eğitimi alan, ilerleyen zamanlarda Bodrum Gümüşlük’teki Caz Kampı’nda da yer alan, geçtiğimiz yıllarda yer aldığı Grey grubuyla da hatırlanan Di*La Pulatsü, bağımsız yayınladığı ilk teklisi “Yaşın Kalır” ile Türkçe Rock dünyasına merhaba diyor.

3000x3000 Dila Pulatsu

“Yaşın Kalır”ın sözü ve müziği Pulatsü’ye, prodüksiyonu ve düzenlemesi Umut Oymak’a, mix ve mastering çalışması ise Cem Çatık imzası taşıyor. Teklide gitarda Ayhan Akbaş, davulda Gencay Kıymaz ve klavye ile basta Oymak yer alıyor.

Bununla birlikte Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümünde okumaya devam eden Pulatsü, “Yaşın Kalır”ı şu sözlerle anlatıyor : “Yaşın Kalır’ın bestesi aslında ilkokul zamanlarına dayanıyor. O zamanlar her yerde sürekli bu melodiyi mırıldanıyordum ve ileride bu melodi üzerine bir şarkım olacağını hayal ediyordum. Sözleri de yaşanmışlıklarımın özeti olarak melodi ile birleşti ve bu şarkı ortaya çıktı…”

 
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR