Ana SayfaKeşifKeşif: Ege Yağız'dan yeni şarkı: "Zaman Gelince"

Keşif: Ege Yağız’dan yeni şarkı: “Zaman Gelince”

İzmirli müzisyen Ege Yağız, yeni şarkısı “Zaman Gelince”yle dinleyicilerini selamlıyor.

5 yaşında piyano çalan, gitarı kendi kendine çalmayı öğrenen Ege Yağız, 2014’te Sabancı Üniversitesi’nden mezun olurken ilk şarkısı “Beynim”i kaydetti. Yağız, tanıtım olmadan “Düşün Ki” şarkısıyla 1.5 milyon, “Beynim” ile de Spotify’da 450 bin dinlenme elde etti. Şarkılarının beğenilmesinden aldığı cesaretle mühendisliği bırakıp tamamen müziğe yönelen Yağız, “Zaman Gelince” adındaki yeni şarkısının 15. şarkısı olduğunu söylüyor:

“Kayıt sürecinde olduğum ve kayda hazırladığım çokça şarkım var. Zaman Gelince’nin ilhamı, dünyanın rejenerasyonu aslında. Pandemiye alışma sürecimiz tamamlanıyor, dünyanın dengeleri sarsıldı, değişti ve yavaşça yerine oturuyor. Zaman gelince, yıkımların ardından yüreğini dinleyen cesur insanların dünyayı yeniden, daha dürüst, daha verimli şekilde inşa edeceğinin mesajını veriyor. ‘Zaman Gelince’ yüreğinin sesini dinlemeye ihtiyaç duyan insanlar için bir umut aşısı niteliğinde.

 

“Diğer tüm şarkılarım gibi sözleri bana ait. Sözlerimle dinleyicilerin hayatlarına anlam katabilme kaygısı güdüyorum. Müziğimin amacı iyileşmek, umutlanmak, harekete geçmek, hayata sarılmak. Zaman Gelince’nin yazılması birkaç sokağa çıkma yasağı kadar sürdü. Aranjesini ve tüm prodüksiyon işlerini eşim Nur ile beraber evimizdeki mütevazı stüdyomuzda yaptık. Yaklaşık üç aylık bir süre zarfında imkanlar dahilinde içimize sinen bir şekle sokmayı başardık diyebilirim. Kayıtlarda Akustik Gitar ve Bass Gitar kullanıldı. Farklı aranjeleri denerken şarkının ilk çıktığı haline yakın olması gerektiğini hissettim. Bu şekilde dinleyici ile daha yakın bir temas kurmayı amaçladım. Özellikle back vokaller ile duygu geçişlerini artırdık. Şarkı zamanla dinleyiciye daha yakından, daha samimiyetle seslenen, mesajına daha uygun bir hal aldı.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR