Ana SayfaalternatifKeşif: Eralp Çalık ve "Dünya Halim"i dinleyin

Keşif: Eralp Çalık ve “Dünya Halim”i dinleyin

Yaşasın dijital müzik dünyası sayesinde keşfedebildiğimiz yeni sesler! Bu seslerden biri de Eralp Çalık. 

Hisli şarkıların büyülü sesi Eralp Çalık’ın yeni şarkısı “Dünya Halim” yayınlandı.

Çalık şarkısını şöyle tanımlıyor: “Sürekli arzuladığımız ama kavuşmak dahi istemediğimiz şeylerin, kendi dünya hallerimizi aradığımız toprakların peşine düşüyoruz. Başımıza ne gelirse gelsin, yolun sonu hep kavuşmayı beklemeye çıkarıyor bizi. Bir sürü halimiz eşlik ediyor yolumuza. Ve güne; kimseye aldırmadan, kendimiz gibi olabildiğimiz, kendimiz gibi sevebildiğimiz ve her şeye rağmen umudu beslediğimiz topraklarda uyanmayı bekliyoruz aslında.” Ve Edip Cansever’den bir dizeyle gönderme yapıyor: “Özlem ki bir başkasının özlemine tutkunluksa / Bir yerde hepimiz aynı şeyi özlüyoruz.”

“KABUL GÖRMEK ASLINDA KENDİNİ KABUL ETMEKLE BAŞLIYOR”

Daha önce “Gün” ve “Gölge” adında iki single daha yayınlayan Eralp Çatık, ‘”Dünya Halim’in hikayesi kendimle konuşarak, bana beni anlatmaya çalışarak başladı. Kabul görmenin aslında kendini kabul etmekle başladığını fısıldadı bana” diyor.

Bağımsız yayımlanan şarkının sözleri ve müziği Eralp Çalık’a, düzenlemesi ise Efe Demiral’a ait. Davulda ve bas gitarda ise alternatif müzik piyasasında farklı projelerle pek çok kez karşımıza çıkan Berke Can Özcan ve Feryin Kaya var. Eralp Çalık yıl içerisinde şarkılarını ve hikayesini anlatmaya devam edecek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR