Ana SayfaalternatifKeşif: Ezgi Gergin'den "Herkes Yolunda"ya dikkat

Keşif: Ezgi Gergin’den “Herkes Yolunda”ya dikkat

Müzik dünyasının en yetenekli isimlerinden biri olan Ezgi Gergin, Tolga Görsev işbirliğindeki yeni single’ı “Herkes Yolunda” ile radarımızda.

5 yıldır müzik dünyasında Bengü, İrem Derici , Mustafa Sandal gibi isimlere sahnede back vokal olarak eşlik eden, Metin Özülkü orkestrasının başarılı vokallerinden biri olarak TRT ekranlarından da tanıdığımız Ezgi Gergin, yepyeni şarkısı “Herkes Yolunda” ile şimdi iddialı bir başlangıç yapıyor.

Kayıtlarına 2020 aralık ayında İstanbul, Tolga Görsev Music Production stüdyosunda başlanan “Herkes Younda”nın sözü Ezgi Gergin’e, müziği ise Tolga Görsev’e ait. Yine Tolga Görsev prodüktörlüğünde hayata geçen şarkı, farklı altyapısı, modern aranjesiyle dikkat çekerken, r&b, soul ve urban diyebileceğimiz günümüz dünya müziğine yön veren farklı tarzlara da adeta göz kırpıyor.

Daha önce 2019 yılında “Görmem Lazım” adlı şarkısı ve ilk çalışmasıyla deneysel bir tarz ve farklı bir tavır ortaya koyan genç sanatçının, 2021 imzalı bu yeni teklisi bilindik kalıpların çok dışına çıkarak, Türkiye’de farklı tarzlarda da bir pop müziğin olabileceğinin adeta kanıtı gibi.

“BU ŞARKI İYİ GELSİN, YILDIZIMIZ PARLASIN” 

Lise ve üniversite hayatını müzik üzerine inşa eden Ezgi, halen İstanbul’un farklı ve prestijli mekanlarında kendi ekibiyle sahne almakta, ayrıca 2021 yazı içinde güneydeki tatil beldelerinde keyifli ve özellikli, canlı performans mekanlarında sahne hazırlıklarına devam ediyor.

90’lardan günümüze uzanan geniş bir yelpazede, yerli ve yabancı pop müziğin en keyifli örneklerini sahnede dinleyicileriyle buluşturan Ezgi Gergin, yeni şarkılarını da dinleyicileriyle paylaşabilmek için yoğun stüdyo kayıt sürecine de bir taraftan devam ediyor.

Ezgi Gergin, şarkının yapım aşamasıyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Pandeminin zorlu sürecinde, biz motivasyonumuzu kaybetmemek adına şarkının prodüksiyon yapım aşamasının her anına teslim olduk. Maksimum verim alabileceğimiz ve güzel günlerin yakında olduğunun bilincinde olarak, bu şarkıda, kendimizle beraber dinleyicilerimize de parlayabilecekleri bir alan yaratmayı hedefledik. Şarkımızın, tüm dinleyenlere iyi gelmesi ve onları iyileştirmesini diliyorum. Işığımız hep parlasın.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR