Ana SayfaakustikKeşif: Ezgi Köroğlu'nun Sezen Aksu şarkıları

Keşif: Ezgi Köroğlu’nun Sezen Aksu şarkıları

Amsterdam’da yaşayan Ezgi Köroğlu, Tribute to Sezen Aksu konserleriyle büyük ilgi görüyor. Köroğlu’nu yakın markaja aldık.

2015’ten bu yana şarkıcı, besteci ve söz yazarı olarak Amsterdam’da yaşayan Ezgi Köroğlu, öncesinde Milano’da moda eğitimi almış çok yönlü bir müzisyen. Bir süre de Floransa’da yaşayan Köroğlu, Amsterdam’da kraliyet salonu Concertgebouw’dan teklif aldığında bir Sezen Aksu tribute yapmak istemiş. Bu konserler ilgi görünce de devamı gelmiş: “1 Aralık 2019’da ilk “Tribute to Sezen Aksu” konserini Amsterdam’da kraliyet salonu Concertgebouw’da verdik. Fikir, müzik direktörüm Selim Doğru’nun uzun zamandır kafasında vardı. Concertgebouw benimle bir konser için görüşme istediğinde, Selim, ben ve Concertgebouw yönetimi hep birlikte Sezen Aksu şarkılarında karar kıldık.” 

7 yaşından beri müzikle ilgilenen, ud ve keman eğitimi alan Köroğlu, ortaokuldayken vokal yapmaya başlamış. Üniversitede ilk demosunu yapmış ancak yurtdışına yerleşme isteği ağır basmış. Yeni bakış açıları, yeni sanat kavramları, yeni kültürlerle üretmek peşine düştüm” diyor. Amsterdam’da reArt Collective ile başlayan Köroğlu, şimdilerde reArt Ensemble ile yoluna devam ediyor.

https://www.instagram.com/p/CFz-xdDgy9K/

GELECEK PROJELERİ NELER?

İlk albüm çalışmasını Genco Arı ile birlikte yapan ve aralık ayından itibaren yayınlayacağını söyleyen Köroğlu, Tribute to Sezen Aksu konserlerine de devam edecek: “Geçtiğimiz 3 Ekim’de Hollanda’nın pop müzik mabedi sayılan, daha önce Prince, Pink Floyd, David Bowie, Madonna, Amy Winehouse gibi olağanüstü isimlerin konser verdiği Amsterdam Paradiso’da ikincisini yaptığım ‘Tribute to Sezen Aksu’ projesi 28 Kasım 2020 Deventer Schouwburg, 24 Nisan 2021’de Utrecht Vredenbrug Tivoli olmak üzere, Hollanda’nın şehirleriyle ve bununla birlikte de Avrupa turnesi ile devam edecek. 2022’de yine tüm Avrupa’da gösterimi olacak bir müzikal konser projesi var. Hepsi için çok heyecanlıyım.” 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR