Ana SayfaKeşifKeşif: Fikret Ertan'dan "Bende Kalp Var" yayında

Keşif: Fikret Ertan’dan “Bende Kalp Var” yayında

Alternatif ve pop rock türünün yeni seslerinden biri olan Fikret Ertan, Bahar Kaya ile olan düeti “Bende Kalp Var”ı dinleyicileriyle paylaştı.

Bende Kalp Var” şarkısının da içinde bulunacağı Fikret Ertan’ın ilk uzun soluklu albümünün adı Metropol Hayvanı. Toplam 12 şarkıdan oluşan albümde; kadın erkek ilişkileri, metropollerdeki tüketim çılgınlığı, kapitalizmin modern dünya insanını yırtıcı bir hayvana dönüştürüşü yer yer iğneli yer yer eğlenceli bir dille anlatılıyor.

Aranjörlüğünü Fikret’le beraber ödüllü besteci Uğurcan Öztekin’in yaptığı albümün gitarlarında Faruk Aydın Toksöz (Alkera/Arıza Kontrol Saati), davullarında Yalçın Hafızoğlu (Alkera/Arıza Kontrol Saati), basslarında Tutku Demir (Blues on Wheels), mızıkada Dinçer Tuğmaner (Sahte Rakı), back vokal ve gitarlarda ise Fikret ERTAN görev aldı. Albümün Kasım ayında yayınlanması planlanıyor.

 

FİKRET ERTAN KİMDİR?

1987 yılında İstanbul’da doğdu. 14 Yaşında Krikor Turutyan’dan gitar dersleri alarak müzik hayatına başladı. 16 yaşından itibaren Kadıköy temelli birçok grubun gitaristliğini yaptı. 2006 – 2011 yılları arasında 1 sene Marmara Üniversitesi Rock Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliğini, 4 sene ise kulüp başkanlığını üstlendi. 2012 yılında burs kazanarak Roots&Routs bünyesinde Hollanda’nın Utrecht ve Rotterdam şehirlerinde dünyanın birçok yerinden gelen müzisyenlerle besteler yaptı ve konserler verdi. İlk EP’si ‘Bir Şans Ver’ 2018 yılında yayınlandı ve dijital platformlardaki viral listelerde 7 numaraya kadar yükseldi.

2019 yılı boyunca hayatının sanat projesi olarak nitelendirdiği, adını Tutku Demir’le birlikte sunduğu bağımsız radyo programından alan Metropol Hayvanı albümünün çalışmalarını yaptı. Albüm pop-rock, indie rock ve post punk öğeleri barındıran bir sounda sahiptir.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR