Ana SayfaalternatifKeşif: Genepop'la "Sonsuz Bir Loop"ta dans edin

Keşif: Genepop’la “Sonsuz Bir Loop”ta dans edin

Biraz 90’lar Türkçe pop, biraz da disco funk tınılarıyla “Sonsuz Bir Loop”u yayınlayan synth pop grubu Genepop’la tanışın. 

Burç Demir, Erdal Akkaş ve Gizem Altun’dan oluşan, 2021 yılında kurulan pop üçlüsü Genepop, içimizi kıpır kıpır eden 70’ler Disco Funk’ın groove hissiyatına, 80’ler Synthpop atmosferini ve 90’lar Türkçe Pop’un hep bir ağızdan ezbere söylenen coşkusunu ekliyor.

Genepop her neredeyseniz orayı bir dans pistine dönüştürüyor! İlk adımı “Sonsuz Bir Loop” ile atan Genepop, yepyeni şarkılarla yola devam edecek.

Son birkaç yılımızı özetleyen ruh halinin bir yansıması olan “Sonsuz Bir Loop”, hayatımızda tekrara düşen her şeye, zorlayan ilişkilere ve yıpranan tahammül eşiklerine karşı Genepop’un herkesi dans etmeye çağrısı. Genepop “Dinlerken önce omuzlarınızın yavaşça kıpırdadığını, sonra kafanızın sağa sola istemsizce hareket ettiğini fark edecek; kollarınızın ve bacaklarınızın serbestçe salınmaya başlamasıyla her neredeyseniz oranın bir dans pistine dönüştüğünü hissedeceksiniz” diyorlar.

Ekip şarkının klibinde de Türkiye’de bugüne kadar denenmemiş bir yöntem olan, sinemanın doğuşuna öncülük etmiş “Phenakistoscope” (ilk animasyon aletlerinden biri olan Fenakistiskop) tekniğini kullanmış. Mart ayında ikinci single’larını yayınlama planında olan Genepop önümüzdeki dönemde 10’un üstünde yeni şarkı yayınlayacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR