Ana SayfaKeşifKeşif: Gökçe Kasacı: "Ben bir hikaye anlatıcısıyım."

Keşif: Gökçe Kasacı: “Ben bir hikaye anlatıcısıyım.”

Türkçe pop müziğe yeni bir soluk getiren genç sanatçı Gökçe Kasacı ile bir araya geldik ve müzik yolculuğunu konuştuk.

Zeynep SİPAHİ / [email protected]

Kendisi aslen biyomedikal mühendisi olan Gökçe Kasacı, müziğe olan ilgisini çok küçük yaşlarda fark etmiş. Her ne kadar söylemek istediklerini melodiler aracılığıyla dile getirse de onun için asıl önemli olan anlatmak istediği hikaye. Kısa bir süre önce ‘Panzehir’ adlı teklisini yayınlayan Gökçe Kasacı‘yı daha yakından tanımaya ne dersiniz?

Öncelikle seni biraz senden dinleyebilir miyiz? Kimdir Gökçe Kasacı, neler yapar?

Öncelikle merhabalar, Ben Gökçe 🙂 Bir süredir insanlar beni şarkılarımla tanımaya başlasa da aslında biyomedikal mühendisiyim ve Boğaziçi Üniversitesi’nde doktora eğitimime devam ediyorum. Pandemi sürecinde ise müzikle daha aktif ilgilenmeye başlayınca yollarımız sevgili Engin Akıncı ile birleşti. Bu süreçte de söylemeyi sevdiğim ve kendi yazdığım şarkıları söylemeye devam ediyorum. 

Müziğe olan ilgini ilk nasıl keşfettin? Nasıl başladı bu müzik yolculuğu?

Müziğe olan ilgimi çok küçük yaşlardayken fark ettim. Dinlediğim her şeyi söylemeye çalıştığım anlar çok fazladır çocukluğumda. Tabii zaman geçtikçe farklı ilgi alanlarım da oluştu ve uzun bir süre sadece bölümümle ilgili çalışmaları devam ettirdim. Fakat pandemide evde geçirdiğim uzun süreler sonucunda kendi sözlerimi yazmaya girişince sonuç olarak şu anda dinlediğiniz şarkılar çıkmaya başladı. 

‘Panzehir’ adlı parçanı kısa bir süre önce çıkardın. Şarkının hikayesini bizimle paylaşabilir misin? 

Şarkının çıkışı aslında yönetmen bir arkadaşımın yazdığı bir senaryo üzerinden oluştu. Okuduğumda çok etkilenmiştim ve üzerine düşünme fırsatım oldu. Ben her ne kadar söylemek istediklerimi bir melodi aracılığı ile anlatıyor olsam da temelde bir hikaye anlatıcısıyım ve benim hikayem de budur diye düşünerek sözleri yazmaya çabalıyorum, sonrasında da melodi ile birlikte bir şekil sahibi oluyor. 

Geçen yıl yayınladığın ‘Bu Şehirden’ şarkısının söz ve müziği Mavi Sakal’dan Genç Osman’a aitti. Yollarınız nasıl kesişti?

Genç Osman’ı elbette Mavi Sakal grubundan tanıyıp çok severdim, sonrasında “Gökyüzü Masmavi” albümünü çıkardığında, ‘Hepsi Ayn’ı ve ‘Bu Şehirden’ şarkılarını da çok severek dinledim. Yıllar sonra Umut Yunus Ateş ile ‘Bu Şehirden’ şarkısının evde çalıp söylediğimiz bir kaydını sosyal medyada paylaştık ve Engin Akıncı ile bu sayede tanışıp şarkıyı kaydetmeye karar verdik. 

İleride de bu tür işbirliklerini çoğaltmayı düşünüyor musun?

Güzel üretimlerin çıktığı ve insanların sonucunda mutlu olduğu işbirliklerini her zaman çoğaltmalıyız diye düşünüyorum. 

Müzik yolculuğunda kendine nasıl bir hedef koydun? Neleri gerçekleştirmek istiyorsun? 

Açıkçası kendimi sürekli şarkı sözü düşünürken buluyorum 🙂 Kısa vadeli planlarımda farklı tarzlarda şarkılar yapmayı denemek var diyebilirim.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR