Ana SayfaalternatifKeşif: Gökçe Kasacı ve Umut Yunus Ateş'ten "Bu Şehirden"

Keşif: Gökçe Kasacı ve Umut Yunus Ateş’ten “Bu Şehirden”

Yeni nesil alternatif müziğin yetenekli isimleri Gökçe Kasacı ve Umut Yunus Ateş, usta müzisyen Genç Osman Yavaş’ın “Bu Şehirden”ine yeniden hayat verdi. 

Kayıtları ve mixi İstanbul, Kadıköy Blue Note / Jeremy stüdyolarında, Apdülkadir Çığsar tarafından gerçekleştirilen, akustik gitar ve piyano eşliğinde yalın bir aranjeyle akustik olarak kaydedilen şarkı, melodik yapısı ve çarpıcı sözleriyle, tam da bu zamanların ihtiyacı olan duygu dünyası ve atmosferi yansıtır nitelikte.

Eski Mavi Sakal solisti Genç Osman Yavaş’ın 2012 yılında yayınladığı Gökyüzü Masmavi albümünde yer alan “Bu Şehirden” Zoom Music etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınlandı. Şarkının Erhan Karaca tarafından çekilen müzik klibi de aynı anda yayınlandı.

“ŞEHİR HAYATINDAN SIKILIP SAKİNLİK VE İÇTENLİK ARAYANLAR İÇİN” 

Gökçe Kasacı ve Umut Yunus Ateş’e neden bu şarkıyı coverlamayı seçtiklerini sorduk.

Gökçe Kasacı: “Genç Osman’ı Mavi Sakal grubunda iki yol şarkısıyla tanıyıp çok sevmiştim. Sonrasında Genç Osman’ın Gökyüzü Masmavi albümü çıktığında bu şehirden şarkısını keşfettim. Evde kendi kendime mırıldandığım çok olmuştur. Yıllar sonra Umut ile tanıştık, bir muhabbet sırasında ikimizin de bu şarkıyı çok sevdiğini farkettik ve birlikte söylemeye karar verdik. İlk söyleyişimizde de kayıtları yaparken de ayni duyguyla söyledik. Umarım herkesin ruhuna ayni şekilde dokunur.”

Umut Yunus Ateş: “Şehir hayatının karmaşasından ve samimiyetsizliğinden sıkılıp sakinlik ve içtenlik arayan herkesin duygularına tercüman olacağını düşleyerek bu şarkıya karar verdik, umarım başarabilmişizdir. Ayrıca, Genç Osman Yavaş ile birlikte uzun yıllar sahne aldım. ‘Bu Şehirden’, sahnede çalmaktan en çok keyif aldığım Genç Osman Yavaş şarkılarından biriydi.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR