Ana SayfarockKeşif: Hazar Doğanlar'dan ilk single "Idalium"

Keşif: Hazar Doğanlar’dan ilk single “Idalium”

Türkçe rock kulvarında yeni bir isim olan Hazar Doğanlar, glam metal bir ballad olan ilk şarkısı “Idalium”la şansını deniyor.

İlk single’ını bağımsız olarak yayınlayan genç müzisyen Hazar Doğanlar ilk single’ı “Idalium”u dinleyicisiyle buluşturdu.

“Henüz ilk bestem ve yayınlanan ilk single’ım ‘Idalium‘ oldu. Şarkıyı bestelerken hem grubumdan ayrıldığım hem de aynı dönemde özel hayatımda sorunlar yaşadığım için ciddi bir duygusal boşluğun içindeydim. Ancak yine müziğe sarılarak o dönemin içinden çıktım ve bu süreçte gelen ilham, bana bir beste hediye etmiş oldu. Benim aşkı görüş şeklimi anlatan ve romantik temaya sahip bir beste ortaya çıkmış oldu.

En çok etkilendiğim 80’li ve erken 90’lı yılların ana akım müziği olan glam metal türünde müzik icra eden grupların ballad türünde ürettiği duygusal şarkıların soundu ve duygusuna bağlı kalarak üretmeye çalıştığım bir şarkı oldu. Bir dinleyici olarak duymayı en çok sevdiğim şeye bağlı kaldım. Şarkının söz, müzik ve aranjesi tamamen bana ait. Müziğimi bağımsız bir sanatçı olarak yayınlamayı tercih ettim.”

 
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR