Ana SayfaalternatifKeşif: Hiko Hikmetov'dan "Yollar" dinleyiciyle buluştu

Keşif: Hiko Hikmetov’dan “Yollar” dinleyiciyle buluştu

Sapan grubunun dağılmasının ardından 2019’dan itibaren solo kariyerine odaklanan Hiko Hikmetov, “Yollar” adını verdiği şarkısıyla dinleyiciyle buluşuyor. 

Müzik kariyerine 2006 senesinde çeşitli bar ve beste gruplarında davul çalarak başlayan, 2010-2017 yılları arasında birlikte çaldığı grubu Sapan’ın ardından solo kariyerine ağırlık veren Hikmet Altınyıldız’ın, ilk şarkısı “Yollar” yayınlandı.

Hikmet Altınyıldız, grubu Sapan ile birlikte 3 Ep, 2 Single ve 1 albüm yayınlayıp, ülkenin hatırı sayılır çeşitli mekan ve festivallerinde konserler verdi. Sapan’ın müzikal yolculuğuna son vermesinin ardından, 2019 yılının sonu itibariyle solo çalışmalarına ağırlık veren müzisyen, uzun yıllardır kullandığı mahlası Hiko Hikmetov ile, adını verdiği projesi kapsamında ilk şarkısı ‘’Yollar’’ı yayınladı.

Şarkıyı tamamen kendi imkanlarıyla kaydeden müzisyene, şarkının oluşum, kayıt ve mix aşamasında eski grup arkadaşı Vincent Baykal Ada’da eşlik etmiştir. Herhangi bir müzik janrına bağlı kalmak istemeyen müzisyen, ‘’Yollar’’ ı indie, dream pop janrına yakın bir yere konumlandırıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR