Ana SayfarapKeşif: Infokey'den "Arşın" yayında

Keşif: Infokey’den “Arşın” yayında

Rap müziğin yeni seslerinden Infokey’i Keşif bölümümüze konuk ettik ve hakkında merak edilenleri sorduk. 

Emre Baki Güler, nam-ı diğer Infokey, “Arşın” adını verdiği single’ını SO Müzik etiketiyle yayınladı. İşte Infokey’in kendi kaleminden anlattığı müziği…

NE ZAMANDAN BERİ RAP YAPIYOR 

Rap müziğe ilgi duymam, şiir yazmaya olan düşkünlüğüm sayesinde 2004 yılında şekillendi. İlerleyen yıllarda amatörce rap müzik sözleri yazıp, 2006 yılında demo kayıtlar almamla beraber müzik hayatım başladı. Dijital mecralarda bir çok solo ve ortak bandrolsüz albüm çalışmalarımı yayınladım. Bu albümlerden bazıları ise; Patladık, Çok Karışık, Ağlayan Kahkahalar, Çıkmaz Karanlık, Çalakalem ve İlkbaharken Sonbahar isimli albümler oldu. 2020 yılında; rap/alternatif alanında yeni bir sound yaratıp, 2021 yılında ise SO Müzik etiketiyle çalışmaya başladıktan sonra “Arşın” isimli single ve video klibim yayınlandı.

“ARŞIN”IN HİKÂYESİ VE YAPIM SÜRECİ

Arşın adlı çalışmamın hikayesi, yıllardır yaptığım bu müziği büyük kitlelere duyurmak istememle başladı. Şarkının nakaratının sözlerinde olduğu gibi “bu kez olsun diyorum” dedim ve kollarımı sıvayıp projeye başladım. Artık çok daha büyük kitlelerin yaptığım işleri dinlemesi gerektiğini düşünüyorum. Bandrolsüz yayınladığım albümlerin arkasından bir çok single albüm yayınladım ama bu proje hepsinden apayrı bir anlam taşıyor.

Söz ve müziği bana ait olan Arşın’ın yapım süreci yaklaşık olarak iki ay sürdü. Müzik prodüktörlüğünü Alestes (Erhan Bulut), klip yönetmenliğini ise Furkan Öztürk üstlendi. Projenin yapım süresi boyunca müzik prodüksiyonundan video prodüksiyonuna kadar işin her anında ekip olarak en verimlisini ortaya çıkarmak için çalıştık. Bu yüzden ortaya çıkan işe inanıyoruz.

MÜZİĞİNİN FELSEFESİ VE YENİ PROJELERİ HAKKINDA 

Aslında “Arşın”ın gelecekteki yapacağım işler adına bir mihenk taşı olduğuna inanıyorum. Rap müzik geçmişten bu yana benim için büyük bir tutku oldu. Yanı sıra evrensel müziğin kapısını açan bir anahtardı. Müziğin sınırsızlığı hayal gücümün neler üretebileceğine dair bir çok şeyi bana gösterdi. 2020 yılında rap/alternatif bir sound ile sadece müzik yapmak için değil, yeni bir tarzı dinleyenlere sunmaya karar verdim. Yaptığım ve yapacağım çalışmalarla; ortaya koyabileceklerimin sınırsızlığında, sadece müziğin ruhuna arkadaş olmayı hedefliyorum. Bu da bana dinleyenlerimle derin bir bağ kurmamı sağlıyor. Aslında bu işi en çok bu yüzden seviyorum. “Benim gibi insanlar da varmış” demek bana büyük bir keyif veriyor. Yeni projelerimde bu bağı daha da derinleştirip, benim ve dinleyenlerimin kaçabileceği bir alan oluşturucağım. Çok yakında yeni projelerimi sunmak için sabırsızlanıyorum. Şarkılarda buluşmak üzere…

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR