Ana SayfaalternatifKeşif: Irmak Tunay'dan "Renkli Işıklar"ı dinleyin

Keşif: Irmak Tunay’dan “Renkli Işıklar”ı dinleyin

2019’dan bu yana müzik çalışmalarını bağımsız olarak dinleyiciyle buluşturan Irmak Tunay’ın sözü müziği kendisine ait olan yeni teklisi “Renkli Işıklar”, dijital platformlarda yayınlandı. 

Elektronik altyapısıyla dinamik bir tınısı olan parçanın düzenlemesini önceki çalışmalarında da beraber çalıştığı Atahan Karakaş üstleniyor. Mix’ini Barış Ersöz’ün ve Mastering’ini ise Oğulcan Şanlı’nın yaptığı parça, dans pistindeki renkli ışıkların altında melankolik bir karaktere vurgu yapıyor.

Tunay, yeni teklisini şu sözlerle anlatıyor: “Şarkıda, şarkının ismi kadar renkli hissetmeyen biri var aslında. O yüzden renkli ışıkların altında olmak her zaman eğlenceli olmayabiliyor. Hatta burada acı veriyor bile belki de.”

IRMAK TUNAY KİMDİR? 

Müziğe 8 yaşında korolarda şarkı söyleyerek başlayan Irmak Tunay, profesyonel müzik hayatına lisede başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Obua Bölümü’nde liseyi bitirdikten sonra Yaşar Üniversitesi Şan Bölümü’nü kazanarak üniversite eğitimini tamamladı. Obua haricinde piyano ve ukulele de çalıyor. Orkestra ve korolarla birlikte bir çok konserde yer alan, Klasik Batı Müziği altyapılı olan sanatçı, müzik bilimleri alanında akademik kariyerini sürdürüyor. 2019 yılında söz ve müziği kendisine, düzenlemesi Rasih Öztürk’e ait olan ilk single çalışması “Sen Kimdin”i yayınladı. İçerisinde orkestral tınıları barındıran bu ilk çıkış parçasında vokalliğini yapmasının yanı sıra obua partisini de çaldı. Yine aynı yıl içerisinde sözü, müziği kendisine, düzenlemesi Atahan Karakaş’a ait olan ikinci teklisi “Döngü”yü yayınladı. Indie tarzında elektronik bir altyapısı olan “Döngü” ile birlikte kendi tarzını oluşturmaya başladı. 2021 yılında “His” ve “Renkli Işıklar” olarak iki single yayınlayan sanatçı, halen aktif olarak müzik ve beste çalışmalarına devam etmektedir. 
 “Uzun bir yolculukta, hep farklı rotalara. Her seferi daha iyilerine, daha güzellerine!”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR