Ana SayfaelektronikKeşif: Kaosmos'tan Midnight Occults

Keşif: Kaosmos’tan Midnight Occults

Elektronik ambient müzik projesi Kaosmos’un, ambient, techno ve noise gibi birçok müzik stilinden etkiler taşıyan yeni albümü Midnight Occults çıktı.

Kaosmos, Filiz Sert’in 2013 yılında hayata geçen solo elektronik ambient projesi. Kendini bildiğiden bu yana müziğe ilgisi olan sanatçı, lise ve üniversitede klasik batı müziği eğitimi aldıktan sonra kendi müziğini yapmaya karar verdi. Yaratımlarını synthesizer’ların soğuk katmanları, atmosferik temalar ve kaosun öngörülmez ilhamı ile harmanlayarak Kaosmos’u şekillendirdi.

Birçok albumü ve EP si bulunan müzisyen, yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli derleme sanatçı albümlerinde yer aldı. Albümlerinin dijital platformlarda yer almasının yanısıra, kaset ve plak formatında da basıldı. Bunların yanında sergilere, kısa filmlere ve tiyatro oyunlarına müzikler de yaptı. 2013 yılından bu yana İstanbul’daki elektronik müzik sahnelerinde aktif bir şekilde konserler yapan Kaosmos, sahne performanslarında da, müziği ile dinleyicilerine, dünya üzerinde yaşıyor olduğumuz bu gerçeklikten bir süreliğine uzaklaşmayı amaçladığı bir ses yolculuğu sunduğunu söylüyor.

İnsanlığın, gizemli ve karanlık yolculuğunda aydınlığa erişme çabasının mistik bir hikayesi olan Midnight Occults dinleyeni, synthesizerlar aracılığı ile kaotik ve ayinli bir keşif yolculuğuna çıkarıyor.

Albüm tanıtım videosu ve görseller, visual sanatçısı Ahmed Bektaş’a ait. Albüm kapak fotoğrafı ise Cape Town’lı visual sanatçısı Akuvisual’a ait.

Albümün tamamını sanatçının Bandcamp hesabından dinleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR