Ana SayfarockKeşif: Kyoto Kyoto'nun “Gaacher Blitz”ine dikkat

Keşif: Kyoto Kyoto’nun “Gaacher Blitz”ine dikkat

Güney Londralı olan Kyoto Kyoto’nun “Gaacher Blitz” şarkısı punk ve rock elementleriyle oldukça sağlam bir çıkış yapıyor.
Kyoto Kyoto 2019 yılında Levent Ceylan (Butch Kassidy), Scott MacDonald (IMOGEN + Rosie Alena) ve Oscar James Arnell tarafından kuruldu. Güney Londralı bu üçlü, sergiledikleri muhteşem ambiyant ve Krautrock, Berlin tekno ve Glasgow punk’tan ilham alan yenilikçi gitar müziği ile kısa sürede Londra’nın underground mekanlarında ünlendi.
Parça gürültülü rock elementleri ve krautrock benzeri ritimlerle başlıyor ve giderek yükselen kontrollü punk vokaleri üzerine inşa ediliyor.

Kyoto Kyoto’nun ilk single’ı “Gaacher Blitz”i krautrock, Anadolu saykedelik sahnesi ve Glasgow’un küstah punk sahnesinin bir bileşimi olarak tanımlıyor.

Tekliden bahseden Ceylan, “Ana riff 2-3 yıl önce yazılmıştı. Münih’te sahne alan tekno sanatçılardan büyük ölçüde etkilendik.  Özellikle de Münih’teki ‘Blitz’ mekanından. Şarkı biraz doğal olarak çalarak gelişti. Mümkün olduğu kadar çok konser vermek ve elimizden geldiğince sık prova yapmak istiyoruz” diyor.
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR