Ana SayfarockKeşif: Lousyd üçüncü EP'si Western Issues'u yayınladı

Keşif: Lousyd üçüncü EP’si Western Issues’u yayınladı

2017 yılından itibaren çeşitli tekli ve EP çalışmaları ile dikkat çeken Seha Karaöz, Lousyd mahlasıyla akustik rock ve Country tınılı yeni EP çalışması Western Issuesu dinleyicilerle buluşturdu.

Psychedelic Rock, Post-Rock, Stoner Rock tınılarını takip eden Lousyd bu EP’yi bağımsız olarak yayınladı. EP’de sözü, müziği ve düzenlemesi Lousyd imzası taşıyan 6 İngilizce şarkı var.

Aynı zamanda Sinema Televizyon eğitiminden gelen ve çeşitli ajanslarda deneyim kazanan Lousyd, yeni EP’sini şu sözlerle anlatıyor:

“Bu EP’nin süreci, Red Dead Redemtion 2 oynadığım bir yaz ucuza ikinci el bir banjo bulmamla başladı. Her zaman merak ve isteğim olsa da atmosfere ekstra adapte olmuştum ve banjom vardı. Bu nedenle de western teması, anlatacaklarım için çok uygun hale geldi.

Şarkıların kendi içlerinde hikayeleri var elbette. Mesela Shackle Your Chains şarkısı, kendini işçiden görmeyen beyaz yakalılığa bir sesleniş. Her şarkı içinde, başka fikirler ve hikayeler yatıyor. Fakat farklı kültüre ait olan bu seslere, teknik yönden daha çok efor göstermek gerekti. Bunun yanında, mix ve vokaller konusunda Mazaai ve Soy Benny’den de destek aldım. Ayrıca Feel The Wind isimli şarkının çello bölümlerinde arkadaşım Ata Işıkbol ile çalıştık.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR