Ana SayfarockKeşif: Mehmetcan Yazıcıgil'den "Kafama Kafama"

Keşif: Mehmetcan Yazıcıgil’den “Kafama Kafama”

Genç Müzisyen Mehmetcan Yazıcıgil uzun zamandır üzerinde titizlikle çalıştığı Buruk Danslar albümünden “Kafama Kafama” şarkısını yayınladı.

“Kafama Kafama” Mehmetcan’ın hayatını fazlasıyla etkileyen bir ayrılığın 1 yıl sonrasında her şeyin başladığı yere geri döndüğünde hissettiklerini ve yaşadıklarını anlatıyor. Şarkının prodüksiyon süreci yaklaşık 1,5 sene sürdü ve buna bağlı olarak da hikayesiyle ilgili gelişmeler, beraberinde de duygu değişimleri şarkının aranjesine yansıdı.

Yetenekli müzisyen kısa süre önce yayımladığı “Bi Şansımız Olmaz” şarkısında olduğu gibi bu şarkısının da prodüktörlüğünü üstlendi.
Mehmetcan Yazıcıgil “Kafama Kafama” şarkısı ile ilgili olarak:
“Bu şarkı benim için bir kilometre taşı diyebilirim. Buruk Danslar projesine dahil olan parça aynı zamanda yeni özgün tarzımın en belirgin örneği. Gitarları Ali Özsoy çaldı, kapak tasarımı mix/mastering benim tarafımdan yapıldı ve aranje aşamasında sahnede bas gitarıyla bana eşlik eden arkadaşım Barış Taylan’ın da şarkıya çok ciddi katkıları oldu” diyor.

Genç müzisyenin bir önceki çalışması “Kandırdılar” da Spotify’ın Üçüncü Yeniler listesine girdi ve 250 binden fazla dinlenme aldı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR