Ana SayfarapKeşif: Mert Nadir'in "Seninle Ben"i 4 Şubat'ta yayınlanıyor

Keşif: Mert Nadir’in “Seninle Ben”i 4 Şubat’ta yayınlanıyor

“Hayal” ve ardından çıkardığı “Adım Adım” ile sesini duyuran Mert Nadir, yeni şarkısı “Seninle Ben”i DMC etiketiyle 4 Şubat’ta yayınlayacak. 

Yetenekli müzisyeni Dergy Keşif bölümümüze konuk ettik.

Müziğe 15 yaşında başlamışsınız. O yaşlarda müziğe olan yeteneğinizi ve ilginizi nasıl keşfettiniz?

Küçüklüğümden beri müziğe karşı farklı bir ilgim vardı. Yaklaşık 15-16 yaşlarımdan beri enstrümanları öğrenmeye ve şarkı söylemeye devam ediyorum. Lise yıllarında arkadaşlarımla beraber şarkılar söylerken onlardan aldığım tepkiler ve beni sürekli desteklemeleri benim için en büyük motivasyonlardan birisi olmuştur. Öğrenmek istediğim her enstrümanı, prodüksiyon kısımlarını vs. çok hızlı bir şekilde zorlanmadan öğrendiğimi fark ettiğimde müziğe karşı olan yeteneğimi gördüm. 15-16 yaşımdan beridir bu yolculuğa sürekli yeni şeyler öğrenmek hevesiyle ve motivasyonuyla devam ediyorum.

“Seninle Ben”in hikâyesi nedir, nasıl yazdınız, nasıl kaydettiniz?

Seninle Ben’in hikayesi aslında biraz ilginç çünkü bu zamana kadar yaptığım en hızlı şarkı oldu. Normalde bir projeyi hızlı bitirdiğimde tam olarak içime sinmez fakat bu şarkıda öyle olmadı ve her şey olması gerektiği gibi ilerledi. O dönem içinde bulunduğum karmaşık ve yorucu duyguları anlatmak istedim çünkü o dönem her şeyi akışına bırakıp arkama yaslanıp olayları sadece izlediğim bir dönemdi. Sözleri yazarken bir sistemim yoktu sadece derdimi açık bir şekilde anlatmak istedim. Kayıt zamanında yanımda prodüktör arkadaşlarım vardı ve kayda başladığımızdan itibaren parçayı çok eğlenceli ve hızlı bir şekilde bitirdik. “Seninle Ben” deki amaçlarımdan biri geniş bir kitleye hitap edip derdimi onlarla paylaşarak dinleyiciyle bir duygu alışverişi yakalamak. Çünkü biliyorum ki bu duygu karmaşaları her insanın başına gelebilir ve bazı insanlar duygularını ortaya çıkartmak konusunda oldukça çekingen davranıyor ama umarım “Seninle Ben” sesi çıkmayanlar için bir kaçış noktası olur.

kesif mert nadirin seninle beni 4 subatta yayinlaniyor2

Rising Star Türkiye, O Ses Türkiye gibi yarışmalara katılmanın müzik kariyeriniz için ne gibi etkileri oldu?

Rising Star’a 19, O Ses’e 20 yaşımda katılmıştım ve o yaşlarda bu kadar büyük platformlarda şarkı söylemek benim için gerçekten çok büyük bir tecrübeydi. Erken yaşlarda o tarz sahneleri görüp tecrübe etmek, gelecekteki sahne performanslarım vs. için inanılmaz bir yol gösterici oldu. Her yaştan yarışmacı vardı ve her birinin farklı hayalleri vardı ben de onları gözlemleme ve kendime ders çıkartma fırsatı buldum. Son olarak Türkiye’de yıllardır işini iyi yapan sanatçılarla tanıştım ve akıl aldım. Bu saydığım şeyler o yaşlarda bir çocuk için çok değerli çünkü o değerler sayesinde müziğe tamamen farklı bir pencereden bakma şansı yakaladım.

kesif mert nadirin seninle beni 4 subatta yayinlaniyor3

Yeni çıkacak projelerinde ulaşmayı hedeflediğiniz nokta nedir?

Öncelikle hiç durmadan çalışıyorum ve kendimi her gün daha da geliştirmeye çalışıyorum. Her şarkımın benim için farklı bir hikayesi var ve bu çok uzun bir yolculuk. Yeni çıkacak projelerimde eskiye oranla daha güncel ve elektronik soundlarla kendi tarzımı harmanlamayı planlıyorum. Özellikle şu son dönemde sanatçıların tekrara düşmesi ve orijinal şeyler çıkartmak konusunda sıkıntı yaşaması beni çok motive ediyor çünkü bunun gibi kritik dönemlerde asıl güzel ve orijinal fikirler hak ettiği değeri görebiliyor, ben de bu döngüde sağlam bir yerde olup, müziğimi o noktadayken rahat bir şekilde yapmak istiyorum. Yerimde saymayı hiç sevmediğim için “Seninle Ben” ile birlikte yeni bir sayfa açıp, hedeflerim doğrultusunda koşmayı planlıyorum. Hedeflerim gerçekten çok büyük, bu müziği global bir şekilde yapmak ve ülkemi kaliteli bir şekilde temsil etmek istiyorum. Her geçen gün daha fazla kitleye ulaşmayı ve beni dinleyen insanlarla aramda gerçek bir bağ oluşturmak istiyorum.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR