Ana SayfaalternatifKeşif: Mert Tunçmakas'tan bir üşenme şarkısı: "Öyle Değildir"

Keşif: Mert Tunçmakas’tan bir üşenme şarkısı: “Öyle Değildir”

“Rıza Erekli’nin eleğinden geçenler” başlıklı listemizin en güncel ismi yeni single’ı “Öyle Değildir”le arz-ı endam eden Mert Tunçmakas. 

1988 İstanbul doğumlu Mert Tunçmakas, müziğe ilk ve ortaokul yıllarında klasik, akustik ve elektrik gitar öğrenerek başladı. 19 yaşında kayıt stüdyolarında asistanlık yapmaya başlayan Tunçmakas, müzik üretiminin tekniklerini pratik etmeye, belgesel ve dizi müzikleri üretmeye ve aynı zamanda kendi şarkılarını yazmaya başladı.

DAHA DA NE OLSUN BE TUNÇMAKAS! 

2010 yılında Erekli-Tunç Stüdyosunda tanınmış pop-rock prodüktörü Rıza Erekli ile çalışmaya başladı. Ajda Pekkan, Selda Bağcan, Hadise, Seyyal Taner gibi isimlerin projelerinde kayıt mühendisi, başkaca birçok önemli projedeyse enstrümanist ve aranjör olarak görev aldı. Stüdyo çalışmalarının yanında Yalın, Kalben, Tan Taşçı, İrem Derici gibi birçok profesyonel sanatçıya sahnede de eşlik etti.

2018’de beş şarkılık EP’si En Derinde‘yi Rıza Erekli prodüktörlüğünde çıkardı. En Derinde, birçok Spotify ve AppleMusic listesinde yer aldı. 2020 yılında söz-müzik ve aranjesi kendisine ait olan tekli çalışması “Kaç Kere”yi yayınladı. “Kaç Kere”nin akustik versiyonunu da yayınlayan Mert Tunçmakas, 2021 yılında yeni teklisi “Öyle Değildir” ile karşımıza çıkıyor.

Çıktığı bu çetin yolda başarılar dilediğimiz müzisyeni takip etmenizi öneriyoruz.

Ünlü prodüktör Rıza Erekli’nin de Tarkan’ın ikonik şarkısı “Biz Nereye?”nin söz ve müziğinin yanı sıra prodüktörlüğünü de üstlendiğini söyleyip rahatlayalım.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR